Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-20| GIS, Mapy, Instytucje

Poznań udostępnia dane o miejscach parkingowych

Poznański magistrat rozpoczął udostępnianie twórcom aplikacji danych o aktualnej dostępności miejsc parkingowych w wybranych częściach miasta.


Poznań udostępnia dane o miejscach parkingowych

W Google Play dostępna jest już nawet pierwsza aplikacja korzystająca z tych danych – to FindPark. Ten darmowy program pozwala w ciągu kilku sekund na znalezienie wolnego miejsca na parkingu.

W pierwszej kolejności poznański urząd udostępnił dane dotyczące części miejskich parkingów buforowych znajdujących się na ulicach: Głogowskiej, Reymonta, Maratońskiej i Pod Kaponierą, które są dostępne w ramach systemu ITS. Udostępnione są też dane dotyczące jednego komercyjnego parkingu znajdującego się w budynku przy ul. Za Bramką. Na tym jednak nie koniec, bo system będzie dalej rozwijany, tak by do akcji włączały się kolejne prywatne parkingi.

– W ramach prowadzonych prac testowych na największy problem natrafiliśmy przy integracji danych z parkingu „Za Bramką” z systemem ITS – przyznaje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta. – Udało się te trudności pokonać, dziś jesteśmy gotowi do rozmów z właścicielami i operatorami innych parkingów komercyjnych. Dalsza rozbudowa systemu pozwoli kierowcom na szybki i bezbłędny wybór docelowego miejsca podróży, bez konieczności krążenia po mieście. Zmniejszy to korki i pozwoli lepiej chronić środowisko. Docelowo planujemy także uruchomienie elektronicznych tablic kierunkowych wskazujących dojazd do parkingów (tak jak w wypadku tablic systemu ITS).

Wolne miejsca na parkingach można zobaczyć również na oficjalnej stronie internetowej Poznania. Znajdziemy je na mapie miasta w zakładce Transport.

Już wkrótce pojawi się tam również sekcja, dzięki której będzie można łatwo zlokalizować najbliższy ekologiczny współdzielony samochód. To efekt współpracy miasta z poznańską spółką Click2Go.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS