wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-20| Geodezja, Przetargi

Dolnośląskie powiaty zamawiają geodezyjne bazy

Blisko 20 mln zł wart jest przetarg na bazy BDOT500 i GESUT ogłoszony przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego.


Dolnośląskie powiaty zamawiają geodezyjne bazy <br />
fot. Wikipedia/Aotearoa
fot. Wikipedia/Aotearoa

To pierwsze zamówienie na prace geodezyjne rozpisane w ramach projektu „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG” o wartości 51 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest: założenie na obszarach wskazanych przez poszczególne 23 PODGiK-i inicjalnej bazy danych GESUT oraz bazy BDOT500 zgodnych z obowiązującymi modelami pojęciowymi, a także pozyskanie innych elementów związanych topologicznie z obiektami inicjalnej bazy GESUT i bazy danych BDOT500.

Zamówienie podzielono na 23 części, osobne dla każdego z partnerów projektu, tj. powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego oraz złotoryjskiego.

Prace mają zostać ukończone do 1 października br.

Oferty w odniesieniu do jednej lub wielu części można składać do 6 marca. Kryteriami ich wyboru będą: cena (60% punktacji), deklarowana powierzchnia pozyskania danych (30%) oraz doświadczenie specjalisty ds. opracowania baz GESUT i BDOT500 i doświadczenie kierownika zespołu (po 5%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Koń Trojański Pobudka woj. dolnośląskie sami sobie wprowadzacie konia trojańskiego! Dla kogo te dokładne mapy będą/są przeznaczone jeśli myślicie że dla was to się głęboko mylicie! Już za kilka miesięcy sami się przekonacie na swojej skórze! Czarna ladacznica nadciąga nie ubłagalnie! Dokładniej studiujcie miedzy wierszami i poczyńcie przygotowania!
odpowiedz zgłoś
Analiza geodurnia :-) Pokusiłem się o przeczytanie warunków, no bo w sumie zastanawia mnie gdzie jest problem. Wziąłem pierwszy z brzegu obiekt. Bolesławiecki. Obszar prawie 10 tys ha. Szacowana wartość przez Zamawiającego 1 mln 300 tys. Wow. Ładnie. No i zaczęły się schody. Termin realizacji - 1 październik. Czyli 6 miesięcy!!! Do wprowadzenia ok 21tys operatów wychodzi jakieś 3,5 tys na miesiąc. Może w 20 osób... Ale zaraz - wg Zamawiającego potrzebny w tym temacie jest Kierownik, dwóch Geodetów i trzech operatorów BDOT/GESUT. Jak to zrobić w pięciu - nie wiem. Do tego system Comarch ERGO który produkcyjnie do opracowania BDOT/GESUT nadaje się jak nożyczki do koszenia łąki. Jakby tego było mało wadium prawie 40 tys i 10% zabezpieczenia należytego wykonania (brutto). Zatem na dzień dobry wpłacam 180 tys i może coś zarobię jak zrobię... Póki co pamiętajcie - ostatni gasi światło. Część oczywiście już wyszła a pozostali są coraz bliżej "pstryczka". Kurtyna.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
A jeśli ktoś chce mimo wszystko spróbować tej misji samobójczej i zostać podwykonawcą podwykonawcy, to radze uważnie czytać umowę i być pewnym że wszystkie niejasne zapisy będą użyte przeciw niemu. W szczególności radzę zwracać uwagę na niedozwolone klauzule, sposoby dokonywania odbioru robót (nie godzić się na odbiory bez własnego udziału) oraz górne granice kar umownych równe wartości umowy, w przypadku gdy umowa została wykonana.
 3 
odpowiedz zgłoś
nie ma innej mozliwości nie zgłaszać się bo te pieniądze są nie do zarobienia - więcej oddacie w karach niż zarobicie tej marży 0,5. Nie ma innej możliwości, żeby urzędnicy nauczyli się, że nie można powerpointów trzaskać 2 lata, a wymagać solidnej roboty terenowej w pół roku. Z reszta podobno ludzie od powerpointów głupieją, bo wszystko im tam wychodzi
 3 
odpowiedz zgłoś
Rozsądek Kolejne szaleństwo najpierw GUGiK teraz Powiaty przygotowują postępowania przetargowe przez 3 lata a potem szukają wykonawców którzy wykonają naprawdę dużą i skomplikowana pracę przez 5-6 MIESIĘCY ?? Gdzie tu partnerstwo , profesjonalizm? A potem znowu będzie gadanie ,że Wykonawcy oddają chłam. Geodezja to Polski zaścianek.
 4 
odpowiedz zgłoś
cdn Geodezja od jakiegoś czasu traktowana jest jak dyskont gdzie dane na półce można kupić w promocji - jak kupujesz jedną płacisz 10 zł ale jak kupisz 23 to po 50 groszy będzie. Ale oczywiście trafią się szaleńcy którzy będą to tłuc po kosztach bo magiczne..."zawsze coś się zarobi" Czkawką niestety odbija się potem jakość tych danych. Nawiązując do tematyki dyskontowej - na tygodniu Greckim w dyskoncie osiedlowym nabyłem cyt." Oryginalna grecka baklava" Efekt? Ani ona nie leżała, ani nie stała, ani nawet w transporcie nie przejeżdżała obok greckiej baklavy. Oryginalna grecka wyprodukowana przez Afgańskich uchodźców w Iłży pod Radomiem.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Czarno widzę ten projekt. I współczuję jednocześnie ludziom ze starostwa w Głogowie którzy podjęli się pilotowania tematu. Wiadomo projekt dofinansowany z UE. Musi być zrobiony bo dofinansowanie padnie. No i się zacznie. Wykonawców - po pierwszym przetargu będzie tylko na kilka jednostek (powiatów). Polkowicki - można brać w ciemno. Kilka innych jeszcze by się wybrało. A reszta? Będzie kolejny przetarg. A czas leci. Kolejni wykonawcy... o ile się pojawią bez dołożenia kasy. Przesuwanie terminów, sztuczne odbiory, co zrobić... Ostatnio przetarg w zbliżonym zakresie w małopolskim. Budżet zamawiającego na 1 gminę - prawie milion! Ceny w przetargu - 700 tys, 800 w tych granicach. BDOT i GESUT. I zastanawia mnie jak w tej cenie zrobić cały powiat? Bo na to by wychodziło - 23 powiaty za 20 mln. Czy naprawdę w tym kraju nie nauczy się nikt,że żeby kupić coś porządnego to trzeba parę groszy rzucić więcej? cdn.
 4 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS