wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-14| Geodezja, Instytucje, Kataster

Rząd dofinansuje zachodniopomorską IIP

Minister inwestycji i rozwoju dofinansował środkami budżetu państwa w wysokości ponad 5,2 mln zł budowę Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego.


Rząd dofinansuje zachodniopomorską IIP <br />
fot. Aotearoa/Wikipedia
fot. Aotearoa/Wikipedia

Celem projektu jest uruchomienie e-usług publicznych umożliwiających obsługę mieszkańców i przedsiębiorców (także przez urządzenia mobilne) w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną województwa. Realizacja projektu przyczyni się do znacznego skrócenia czasu załatwiania spraw administracyjnych, których dużo więcej będzie można zrealizować drogą elektroniczną. Tym samym funkcjonowanie wszystkich szczebli administracji publicznej będzie bardziej sprawne i tańsze, a przede wszystkim przyjazne dla obywateli.

Przedsięwzięcie zakłada zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia e-usług. Umożliwią one obsługę mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Oznacza to dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów i wielu innych zbiorów za pośrednictwem komputera. Nie ruszając się z domu będzie można załatwić część spraw w Urzędzie Marszałkowskim i starostwach powiatowych, przede wszystkim związanych z geodezją i kartografią.

Starostwa powiatowe, które zaangażowały się w projekt, będą mogły zaoferować wiele usług w formie elektronicznej (m.in. wydawanie wypisu z ewidencji gruntów i budynków z możliwością uiszczenia opłaty on-line). Przedsięwzięcie zakłada również cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych w PODGiK-ach, modernizację i dostosowanie istniejących baz danych (BDOT500, EGiB, GESUT i BDSOG), a także tworzenie nowych.

Przewidywany termin zakończenia projektu to 2021 r., a jego łączna wartość to około 50 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Gestor A czy Ty, szanowny Gestorze jak dostaniesz pismo o uzgodnieniu inicjalnej bazy gesut z danego powiatu z danymi to przystąpisz do działania i wykonasz to uzgodnienie z wyznaczonymi pracownikami w przewidywanie najkrótszym terminie czy może olejesz sprawę bo za dużo roboty?

GESUT? I założą GESUT dla całego województwa w trzy lata??!! Ha, ha, ha, ciekawe czy chociaż gestorów sieci o tym poinformują, czy może zrobią tenże GESUT z pominięciem gestorów sieci... Szkoda słów.

xxx Do e-pitolenie. Z tego co wiem to z tej kasy ma być przeznaczone średnio 1,5 mln na powiat na tworzenie i modernizację baz podgik. E-pitolenie jest od kilku lat przy każdym projekcie. Dla osób decyzjnych przy tym temacie, proszę się wziąć w końcu do roboty bo się #$%!!zielicie z papierkami kilka lat a potem wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zrobienie modernizacji EGiB i wyjdzie jak wszędzie. Do realizacji takiego projektu po prostu już należy szukać osób, które będą go prowadziły, przede wszystkim znających lokalną specyfikę województwa i mających odwagę, pomysł na funkcjonowanie geodezji itd. Inaczej ta kasa przepadnie.

ciekawe jak będę chciał kupić mapy topograficzne to pewnie zostanie mi do pozyskania jakaś WIG-owska lub Messtischblatt albo inna staroć ale 50 baniek pójdzie na jakieś e-cuda z kija.

e-pitolenie pitu, pitu, e-usługi, urządzenia mobilne i inne wodotryski, a danych brak!

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt