Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-14| Geodezja, Instytucje, Kataster

Rząd dofinansuje zachodniopomorską IIP

Minister inwestycji i rozwoju dofinansował środkami budżetu państwa w wysokości ponad 5,2 mln zł budowę Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego.


Rząd dofinansuje zachodniopomorską IIP <br />
fot. Aotearoa/Wikipedia
fot. Aotearoa/Wikipedia

Celem projektu jest uruchomienie e-usług publicznych umożliwiających obsługę mieszkańców i przedsiębiorców (także przez urządzenia mobilne) w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną województwa. Realizacja projektu przyczyni się do znacznego skrócenia czasu załatwiania spraw administracyjnych, których dużo więcej będzie można zrealizować drogą elektroniczną. Tym samym funkcjonowanie wszystkich szczebli administracji publicznej będzie bardziej sprawne i tańsze, a przede wszystkim przyjazne dla obywateli.

Przedsięwzięcie zakłada zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia e-usług. Umożliwią one obsługę mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Oznacza to dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów i wielu innych zbiorów za pośrednictwem komputera. Nie ruszając się z domu będzie można załatwić część spraw w Urzędzie Marszałkowskim i starostwach powiatowych, przede wszystkim związanych z geodezją i kartografią.

Starostwa powiatowe, które zaangażowały się w projekt, będą mogły zaoferować wiele usług w formie elektronicznej (m.in. wydawanie wypisu z ewidencji gruntów i budynków z możliwością uiszczenia opłaty on-line). Przedsięwzięcie zakłada również cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych w PODGiK-ach, modernizację i dostosowanie istniejących baz danych (BDOT500, EGiB, GESUT i BDSOG), a także tworzenie nowych.

Przewidywany termin zakończenia projektu to 2021 r., a jego łączna wartość to około 50 mln zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS