wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-14| Mapy

Nowy wygląd Map Google wkrótce bez ograniczeń

Zaprezentowany pod koniec zeszłego roku nowy wygląd Map Google już niedługo powinien być dostępny również w zewnętrznych aplikacjach bazujących na Google Maps API.


Nowy wygląd Map Google wkrótce bez ograniczeń <br />
Stara (po lewej) i nowa (po prawej) wersja Map Google
Stara (po lewej) i nowa (po prawej) wersja Map Google

Przypomnijmy, że odświeżona wersja tych map oferuje m.in. zmodyfikowaną kolorystykę oraz nowe ikony, które mają pomóc rozróżniać kategorie punktów użyteczności publicznej. Jeśli na przykład użytkownik chce znaleźć w swojej okolicy kawiarnię, powinien zwracać uwagę na pomarańczowe sygnatury. Z kolei sklepy kryją się pod niebieskimi ikonami.

Nowa grafika map jest już od pewnego czasu dostępna w serwisach Google’a, jednak dopiero teraz mogą z niej korzystać zewnętrze aplikacje bazujące na interfejsach programistycznych tej korporacji. W Google Maps SDK for iOS oraz w Google Places API for iOS zmodyfikowane mapy powinny być dostępne od 13 lutego, a od dziś (14 lutego) – również w Google Maps JavaScript API. W połowie miesiąca staną się one widoczne również przez Google Static Maps API, a później przez Google Maps Android API (początek marca) oraz Google Places API for Android (maj br.).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt