Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-14| Geodezja, GIS, Kataster

Już ponad 80% powiatów w krajowej integracji EGiB

Uruchomiona w lipcu ubiegłego roku usługa WMS Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów oferuje już dane z 310 powiatów – informuje jej twórca, firma Geo-System.


Już ponad 80% powiatów w krajowej integracji EGiB

Aktualny zasięg usługi prezentuje mapa obok. Jak widać, najwięcej białych plam jest w północno-wschodniej Polsce oraz na pograniczu województw podkarpackiego i lubelskiego. Najwyższym pokryciem mogą się z kolei pochwalić województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie czy dolnośląskie.

Przy okazji Geo-System zaprezentował najnowsze statystyki dotyczące wykorzystania KIEG. Potwierdza i utrzymuje się zaobserwowany w grudniu 2017 r. trend, który wskazuje, że to poniedziałek jest zawsze najintensywniejszym dniem wykorzystania usługi – rekordowy był 5 luty z prawie 2,5 mln wywołań. Ogólna liczba wywołań od początku uruchomienia KIEG wynosi natomiast 215 mln. Z kolei w samym lutym zainteresowanie usługą powinno wygenerować 60 mln wywołań – prognozuje Geo-System.

Wykorzystanie usługi Krajowa Integracja Ewidencji GruntówWykorzystanie usługi KIEG od 13 listopada 2017 do 11 lutego 2018 r.

Przypomnijmy, że dane integrowane przez KIEG można przeglądać m.in. w:
• Geoportal.gov.pl,
• Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych,
• aplikacjach GIS obsługujących standard WMS.

Adres usługi WMS KIEG to http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS