wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-13| GIS, Mapy, Kataster

Informacje o rejestrze cen na interaktywnej mapie

W ramach badań naukowych prowadzonych w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nad zastosowaniem geomatyki w gospodarce nieruchomościami opracowano oraz udostępniono „Mapę RCiWN i Sądów Rej.”.


Informacje o rejestrze cen na interaktywnej mapie

Jest to działająca na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych internetowa aplikacja mapowa prezentująca w skali całego kraju informacje m.in. o:
• systemach teleinfomatycznych, w których prowadzony jest Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości,
• sposobach udostępniania danych z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości,
• linkach do oficjalnych geoportali szczebla powiatowego,
• lokalizacjach siedzib właściwych miejscowo ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
• właściwościach miejscowych sądów rejonowych prowadzących wydziały wieczystoksięgowe,
• lokalizacjach siedzib sądów rejonowych prowadzących wydziały wieczystoksięgowe.

Pełna funkcjonalność mapy pokazana jest w filmie instruktażowym.

Autorem aplikacji jest dr inż. Łukasz Halik, adiunkt w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: ZKiG UAM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
weryfikacja Autor wczoraj wieczorem poprawił powiat świdnicki ale sił już zabrakło na tomaszowski :) do ~chciałem poczytać - "jak sobie pomyślę jakim jestem inżynierem, to boję się iść do lekarza"

cc "...wygrywa się przetargi w ciemno..." Jakoś nie mogę zrozumieć jak takie coś mogłoby się zdarzyć. Chyba nie jest ciężko w trakcie przygotowywania oferty do przetargu zapytać dany powiat (Starostę) co ma, a czego nie ma, na jakim oprogramowaniu pracuje, itp.? Tak chyba postąpiłby każdy normalny przedsiębiorstwa jeśli ma jakieś wątpliwości w dokumentacji przetargowej lub po prostu brakuje mu czegoś. No nic, życzę dalszych wygranych przetargów "w jasno".

Informacje o rejestrze cen na interaktywnej mapie To zadanie GUGIK a wcześniej CODGiK To oni powinni stowrzyć mapę na z której będziemy czerpać wiedze na tematstanu zasobu w powiecie.... Dzisiaj jest to wiedza tajemna nigdzie nieudostępniana Stan zasobu czyli 1. System w którym prowadzona jest mapa i jej stan Wektorowa, hybryda, papier, bazy bdot gesut 2. System do prowadzenie egib i jego stan Zgodny z rozp/niezgodny zalozona ewid budynkow itd itp I tak dalej Dzis niestety nikt nic nie wie wygrywa sie przetargi w ciemno a i nie wiadomo jak robic robote jak dostajemy pierwszy raz zlecenie w danym powiecie...

Data pozyskania informacji: 18.12.2018 ...w pow. lubaczowskim. Coś tu śmierdzi bezmyślnym wklepywaniem danych do tabelki w excelu :-) W dobie ankiet google takie rozwiązanie jest bardzo delikatnie mówiąc archaiczne...

weryfikacja środowiska po to się publikuje wyniki badań, żeby zainteresowany swoim powiatem mógł sprostować zauważone pomyłki. To normalny proces. Bardziej mnie martwi, żę ze 3 osoby weszły z geoforum, a już serwer padł.

błędy Powiat tomaszowski w woj. lubelskim z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim ma zamienione dane z powiatem tomaszowskim w woj. łódzkim z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim. Proponuję tworzyć relację pomiędzy PRG, a danymi pozyskanymi z ankiet od powiatów z wykorzystaniem unikalnych kodów TERYT powiatu, a nie po tekstowej nazwie powiatu, która unikalna bywa w większości, ale nie zawsze. Jeśli ankiety do powiatów które Pan wysyłał nie zawierały kodu TERYT to pomylone dane potencjalnie może Pan mieć jeszcze w powiatach o wspólnej nazwie: bielski 2003, 2402; brzeski 1202, 1601; grodziski 1405, 3005; krośnieński 0802, 1807; nowodworski 1414, 2210; opolski 0612, 1609; ostrowski 1416, 3017; średzki 3025, 0218; Jeszce mała szansa że relację są dobre tylko "wklepywacze studenci" danych z ankiet zawiedli :)

świdnicki Szanowny Panie Doktorze Proszę poprawić prezentowane dane. Na tym poziomie "badań" nie wypada mylić powiatu świdnickiego w woj. dolnośląskie z siedzibą w Świdnicy, z powiatem świdnickim w woj. lubelskim z siedzibą w Świdniku, w którym, zapewniam Pana, nie ma wdrożonego TurboEWID tylko Rejcen (Geobid) Łączę wyrazy szacunku.

7 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt