Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-12| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Wciąż mizeria w zasilaniu ZSIN

W ciągu roku od opublikowania przez GUGiK pierwszej listy powiatów, które przekazały kopie swoich danych ewidencyjnych do zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN), ich liczba zwiększyła się wprawdzie dwukrotnie, ale to i tak zaledwie nieco ponad 8% wszystkich powiatów.


Wciąż mizeria w zasilaniu ZSIN
W ZSIN swoje repozytoria mają obecnie tylko 32 powiaty (w styczniu 2017 r. było ich 16): białogardzki, kołobrzeski, wołowski, milicki, strzyżowski, przemyski, strzeliński, koszaliński, lubiński, lęborski, kamiennogórski, ropczycko-sędziszowski, ząbkowicki, oławski, świdnicki, jaworski, średzki, tucholski, łobeski, słupski, oleśnicki, gorlicki, szczecinecki, goleniowski, świdwiński, bytowski, leszczyński, gryfiński, policki oraz Gliwice, Legnica i Ostrołęka.

Jak informuje GUGiK, wciąż dane te nie podlegają bieżącej aktualizacji (zasilaniu różnicowemu). Ich aktualność odpowiada więc dacie inicjalnego zasilenia Centralnego Repozytorium ZSIN – w zależności od powiatu to okres od sierpnia 2016 do stycznia 2018 r.

Dane ewidencyjne dla 32 wymienionych powiatów (odpowiadającym obszarowo 35 wydziałom ksiąg wieczystych) udostępniono przez usługę WFS przeznaczoną dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Serwis ten ma być sukcesywnie rozbudowywany o dane z kolejnych powiatów, które będą zasilać CR ZSIN.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami rozporządzenia ws. ZSIN, już dawno wszystkie powiaty powinny założyć w CR swoje inicjalne bazy (do 9 marca 2016 r.) oraz prowadzić ich systematyczną aktualizację (do 9 lipca 2016 r.). Pełna funkcjonalność systemu miała natomiast zostać osiągnięta do 9 września 2016 r. Wcześniej GUGiK wyjaśniał, że opóźnienia są związane m.in. z opóźnieniami w realizacji projektu ZSIN faza I (formalnie zakończonego w grudniu 2015 r.).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS