wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Galileo w 3D
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-12| Geodezja, Mapy, Instytucje

Vademecum użytkownika BDOT10k

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach przygotował i udostępnił „Vademecum użytkownika BDOT10k”.


Vademecum użytkownika BDOT10k

Publikacja zawiera skrót informacji o bazie danych obiektów topograficznych BDOT10k, wykaz klas obiektów wraz z definicjami, najważniejsze zasady wprowadzania danych oraz ich ograniczenia.

Źródło: WODGiK w Katowicach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Geodet Akurat zarówno w BDOT10k jak i EGiB budynek letniskowy ma oznaczenie 1110.Dl. Także żadnego pasztetu nie ma. Poza tym, nie można wymyślać funkcji - jest zafiksowana lista wartości które można stosować i ŻADNA inna wartość atrybutu spoza listy nie jest tolerowana. Jeśli przyszłoby aktualizować dane BDOT10k na podstawie EGiB to wspólny słownik wartości atrybutów jest podstawą prawidłowej wymiany informacji. Także jeszcze raz gratulacje dla WODGiK za propagowanie cennej wiedzy dotyczącej BDOT10k. Oczywiście liczba wartości słownikowych jest kuriozalana - ale to zupełnie inny temat do rozmowy.

GRATULACJE! Za pomysł, za to ,że chciało się chcieć. Tak trzymać!

funkcja szczegółowa budynku Już wiemy dlaczego do EGiB wpakowano ponad 170 funkcji budynków (strony 25-26 Vademecum). W BDOT10K można sobie je bezkarnie wymyślać i zmieniać,a w EGiB budynek letniskowy staje się mieszkalnym i mamy pasztet.

Aktualność @karagonius. To jest pytanie do prawnika - zdaje się, że w Ustawie o IIP jest mowa o aktualizacji. Z tego co pamiętam, na podstawie zapisów można domniemywać, że aktualizacja BDOT10k jest realizowana na bieżąco. Praktycznie aktualność zależy od aktywności danego województwa i kawałków zbiorów danych które są aktualnie aktualizowane fragmentarycznie (arkuszowo).

Bardzo dobry materiał! Gratulacje dla WODGiKu z Katowic za opublikowanie tego materiału. Jest to jedyne opracowanie, w którym znajdziecie informacje w jaki sposób realizowane są relacje w BDOT10k. W rozporządzeniu tego nie znajdziecie (a szkoda). Krótki opis przy wszelkich skrótach (wartości atrybutów, nazw kategorii klas obiektów i samych klas) jest bardzo pomocny dla osób rozpoczynających karierę z BDOT10k. Czy materiał jest publikowany na jakiejś licencji? Czy opis mogę go wykorzystać we własnym systemie wykorzystującym dane BDOT10k?

Aktualność danych jest tematem dość często pomijanym... Czy aktualizacje nie miały być przeprowadzane co 5 lat?

6 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt