wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-09| Geodezja, GIS, Edukacja

Na AGH wkrótce ruszy geoinformacja

Od roku akademickiego 2018/2019 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie rozpocznie studia na kierunku geoinformacja.


Na AGH wkrótce ruszy geoinformacja

Są to studia I stopnia, które trwają 7 semestrów i obejmują 73 przedmioty – wśród nich są zarówno zajęcia podstawowe, jak również fakultatywne, pozwalające rozwinąć zainteresowania studenta i przygotowującego go do dalszego kształcenia w przyszłości.

Jak zapewnia uczelnia, absolwent tych studiów będzie przygotowany do podejmowania zadań analitycznych i informatycznych, łącząc wiedzę i umiejętności z zakresu geodezji, kartografii, inżynierii środowiska z umiejętnościami informatycznymi. Będzie potrafił programować, modyfikować i rozbudowywać istniejące aplikacje oraz łączyć różne technologie informatyczne, w tym dane pochodzące z różnych źródeł. Nabędzie umiejętności modelowania obiektów i procesów przestrzennych oraz administrowania bazami danych. Będzie również przygotowany do automatyzowania procesów pozyskania danych, wykonywania analiz przestrzennych oraz wizualizacji wyników.

W przyszłości w ramach kierunku geoinformacja planowane jest również uruchomienie kształcenia na drugim stopniu, gdzie studenci będą zdobywać dalszą, bardziej szczegółową wiedzę i umiejętności z zakresu gromadzenia, przetwarzania, modelowania danych przestrzennych oraz implementacji uzyskanych wyników.

Dodajmy, że kierunki o zbliżonym profilu uruchomiono również na: Politechnice Warszawskiej (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (geoinformacja – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (geoinformatyka – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (geoinformacja środowiskowa – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Łódzkim (geoinformacja – stacjonarne I i II stopnia) oraz Akademii Morskiej w Szczecinie (geoinformatyka – niestacjonarne II stopnia).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
INFORMACJA Jak się nazywa absolwent Informatyki?: INFORMATYK, a Geoinformacji?: GEOIinformator :-) a może GeoinfoPIS To już lepiej Telemarketer

bez sensu Kilka lat straconych. Ale i tak się wielu nabierze. Ani geodeta, ani informatyk. W tym zawodzie,jeśli chce się zarabiać jako takie pieniądze trzeba być najlepszym z najlepszych. Poza tymi totalne rozczarowaie i brak perspektyw rozwoju. Od razu na informatykę polecam.

Coś głupiego Geoinformacja- czyli zawód telemarketer, bo w firmie geodezyjnej nie będą mieli czego szukać. Druga możliwość to praca w urzedzie, bo uprawnień nie będą mogli zrobić i robótki też, wiec i korupcji nie będzie. Sprytne.

Coraz trudniej jest oszukac maturzystow na geodezje takze szukają nowym możliwości

. Najważniejszym, najwięcej punktowanym przedmiotem powinno być klikanie danych. Wektoryzacja I, II i III, zdawane egzaminem.

widzę, że dalej nikt się nie nauczył, że łatwiej z informatyka zrobić "geodetę" niż na odwrót. produkcja bezrobotnych z wykształceniem trwa....

Geoinformacja a geoinformatyka to dwie różne rzeczy. Tak jak studia praktyczne (z długimi praktykami zawodowymi i nauczycielami z sektora branży a nie tylko nauczycielami akademickimi) i ogolnoakademickie, które to ostatnie mają być uruchomione na AGH. Przez tentypowy profil będą one bardzo zbliżone do studiów z zakresu GIS co nie odróżni ich bardzo od geodezji i kartografii.

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt