Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-09| Geodezja, GIS, Edukacja

Na AGH wkrótce ruszy geoinformacja

Od roku akademickiego 2018/2019 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie rozpocznie studia na kierunku geoinformacja.


Na AGH wkrótce ruszy geoinformacja

Są to studia I stopnia, które trwają 7 semestrów i obejmują 73 przedmioty – wśród nich są zarówno zajęcia podstawowe, jak również fakultatywne, pozwalające rozwinąć zainteresowania studenta i przygotowującego go do dalszego kształcenia w przyszłości.

Jak zapewnia uczelnia, absolwent tych studiów będzie przygotowany do podejmowania zadań analitycznych i informatycznych, łącząc wiedzę i umiejętności z zakresu geodezji, kartografii, inżynierii środowiska z umiejętnościami informatycznymi. Będzie potrafił programować, modyfikować i rozbudowywać istniejące aplikacje oraz łączyć różne technologie informatyczne, w tym dane pochodzące z różnych źródeł. Nabędzie umiejętności modelowania obiektów i procesów przestrzennych oraz administrowania bazami danych. Będzie również przygotowany do automatyzowania procesów pozyskania danych, wykonywania analiz przestrzennych oraz wizualizacji wyników.

W przyszłości w ramach kierunku geoinformacja planowane jest również uruchomienie kształcenia na drugim stopniu, gdzie studenci będą zdobywać dalszą, bardziej szczegółową wiedzę i umiejętności z zakresu gromadzenia, przetwarzania, modelowania danych przestrzennych oraz implementacji uzyskanych wyników.

Dodajmy, że kierunki o zbliżonym profilu uruchomiono również na: Politechnice Warszawskiej (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (geoinformacja – stacjonarne I stopnia), Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (geoinformatyka – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (geoinformacja środowiskowa – stacjonarne II stopnia), Uniwersytecie Łódzkim (geoinformacja – stacjonarne I i II stopnia) oraz Akademii Morskiej w Szczecinie (geoinformatyka – niestacjonarne II stopnia).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS