Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-09| Geodezja, GIS

Rusza budowa gnieźnieńskiej IIP

5 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu pn. „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”,


Rusza budowa gnieźnieńskiej IIP

Głównym celem strategicznym projektu jest zwiększenie dostępności, stopnia wykorzystania oraz jakości technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Kierownik projektu – Jarosław Antkiewicz z Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie poinformował zebranych, że w ramach projektu powstanie powiatowy portal z e-usługami publicznymi, do którego dostęp będą mieli mieszkańcy, a także środowiska branżowe: administracja publiczna, geodeci, komornicy, rzeczoznawcy majątkowi oraz projektanci. Najistotniejszym efektem będzie utworzenie oraz aktualizacja baz danych geodezyjnych, takich jak ewidencja gruntów i budynków, geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu oraz baza danych o obiektach topograficznych. Planowana jest również pełna digitalizacja (cyfryzacja) zasobu geodezyjnego. Stare mapy zastąpią ich wersje cyfrowe.

Zakończenie projektu planowane jest na drugą połowę grudnia br. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 10,884 mln zł, a dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi 9,252 mln zł. Liderem projektu jest Powiat Gnieźnieński.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS