wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-02-09| Geodezja, GIS

Rusza budowa gnieźnieńskiej IIP

5 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu pn. „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”,


Rusza budowa gnieźnieńskiej IIP

Głównym celem strategicznym projektu jest zwiększenie dostępności, stopnia wykorzystania oraz jakości technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Kierownik projektu – Jarosław Antkiewicz z Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie poinformował zebranych, że w ramach projektu powstanie powiatowy portal z e-usługami publicznymi, do którego dostęp będą mieli mieszkańcy, a także środowiska branżowe: administracja publiczna, geodeci, komornicy, rzeczoznawcy majątkowi oraz projektanci. Najistotniejszym efektem będzie utworzenie oraz aktualizacja baz danych geodezyjnych, takich jak ewidencja gruntów i budynków, geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu oraz baza danych o obiektach topograficznych. Planowana jest również pełna digitalizacja (cyfryzacja) zasobu geodezyjnego. Stare mapy zastąpią ich wersje cyfrowe.

Zakończenie projektu planowane jest na drugą połowę grudnia br. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 10,884 mln zł, a dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi 9,252 mln zł. Liderem projektu jest Powiat Gnieźnieński.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt