wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-31| Geodezja, Prawo

Na Ukrainie pomiary geodezyjne bez ograniczeń dla kobiet

Niedawno wszedł w życie nakaz ukraińskiego Ministerstwa Ochrony Zdrowia anulujący listę prac zabronionych dla kobiet. Znajdowały się na niej m.in. prace geodezyjno-topograficzne – informuje portal Wschodnik.pl.


Na Ukrainie pomiary geodezyjne bez ograniczeń dla kobiet <br />
fot. Wikipedia/UP9
fot. Wikipedia/UP9

Lista ta zawierała spis zawodów, które wiążą się z ciężką lub niebezpieczną pracą bądź z kontaktem ze szkodliwymi substancjami. Wykaz ten został zatwierdzony ćwierć wieku temu i znalazł się w m.in. punkt „badania geologiczne i prace topograficzno-geodezyjne”. Oprócz tego umieszczono w nim np. prace związane z obróbką metali czy roboty górnicze i wydobywcze.

Teraz ukraińskie władze uznały, że najwyższy czas znieść te ograniczenia. Swoją decyzję uzasadniają tym, że lista ta jest niezgodna z międzynarodowymi (w tym unijnymi) przepisami dotyczącymi równości płci. Ponadto wobec postępu technologicznego przepis ten stał się anachroniczny.

Decyzja Ministerstwa Ochrony Zdrowia obowiązuje od 22 grudnia 2017 r.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wcale nie od dawna Nie od tak dawna jesteśmy nowocześni. Proponuję sprawdzić kiedy zmieniły się przepisy BHP dotyczące pomiarów np. studzienek kanalizacyjnych wykonywanych przez kobiety. Wcale nie w czasach dinozaurów

to teraz, wzorem bogatego zachodu, ukraińskie kobiety przestaną rodzić dzieci. pojadą w delegacje, na pomiary syt-wys.

Kobiety na traktory Postęp. To my jesteśmy od dawna nowocześni.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt