Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-01-26| Geodezja, Prawo, Imprezy, Kataster

Duże zainteresowanie szkoleniem NSG

24 stycznia w Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbyło się szkolenie dotyczące aspektów praktycznych wykonywania prac geodezyjnych dotyczących ewidencji gruntów i budynków.


Duże zainteresowanie szkoleniem NSG

Spotkanie przeprowadził dr inż. Józef Maślanka – adiunkt w Katedrze Geomatyki Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz wieloletni inspektor nadzoru modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Organizatorem spotkania było zaś Nowosądeckie Stowarzyszenie Geodetów.

Szkolenie spotkało się z większym zainteresowaniem, niż przygotowano miejsc. Wzięło w nim udział 150 osób – głównie geodetów wykonujących prace związane z ewidencją gruntów, a także pracowników urzędów wojewódzkich, starostw powiatowych oraz urzędów gmin.

Program szkolenia obejmował trzy bloki tematyczne:
1) Ustalanie przebiegu granic działek ewidencyjnych – aspekty praktyczne:
• ustalanie przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie modernizacji ewidencji gruntów i budynków (wymagania wynikające z warunków technicznych) oraz w trybie aktualizacji,
• prawidłowe zawiadamianie o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granic – przykłady nieprawidłowości,
• prawidłowe przygotowanie i wypełnienie protokołu z ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych – przykłady,
• przykłady opisu przeprowadzonej analizy,
• treść szkicu granicznego z ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych,
• prawidłowe nadawanie atrybutów punktom granicznym.
2) Określanie atrybutów budynków:
• definicja budynku,
• właściwe określanie konturu budynku, bloku budynku, obiektów związanych z budynkiem,
• relacja pomiędzy przeznaczeniem budynku wg prawa budowlanego a funkcją budynku wykazaną w EGiB – praktyczne wskazówki właściwego postępowania,
• funkcja budynku wykazana w EGiB a prezentacja budynku (oznaczenie funkcji budynku) na mapie zasadniczej (mapie do celów projektowych) zgodnie z rozporządzeniem w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej.
3) Określanie rodzaju i zasięgu użytków gruntowych:
• użytki Bp, B, Br, dr – praktyczne wskazówki zaliczania gruntów do poszczególnych użytków,
• faktyczne wyłączenie gruntu a zakres wyłączenia wynikający z decyzji o wyłączeniu gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Geodetów dziękuje dr. inż. Józefowi Maślance za przeprowadzenie szkolenia na bardzo wysokim poziomie merytorycznym oraz wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach. Przeprasza jednocześnie osoby, które chciały wziąć udział w spotkaniu, ale z uwagi na ograniczenia wynikające z sali szkoleniowej nie zostały przyjęte. Wszystkich zainteresowanych NSG zaprasza na następne szkolenia.

Źródło: NSG


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS