wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-23| Geodezja, Prawo

Geodezja jednak zmienia resort

Geodezja i kartografia będą podlegać ministrowi inwestycji i rozwoju – przewiduje rozporządzenie opublikowane wczoraj (22 stycznia) w Dzienniku Ustaw.


Geodezja jednak zmienia resort <br />
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju

Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów z 19 stycznia zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Inwestycji i Rozwoju, minister ten przejmuje odpowiedzialność za dział budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Zgodnie z tym aktem będzie mu także podlegać główny geodeta kraju.

Przypomnijmy, że od listopada 2015 r. za sprawy geodezji i kartografii odpowiadał minister infrastruktury i budownictwa, a wcześniej – minister administracji i cyfryzacji.

Kto w kierownictwie nowego resortu będzie odpowiadał za geodezję i kartografię? Jak dowiedzieliśmy się w MIR, decyzje personalne jeszcze nie zapadły.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Lilu Najpierw sprawdź akty prawne, a dopiero potem pisz o bzdurach. To, że CODGiK powołał minister w ramach ówczesnego porządku prawnego nie oznacza, że obecnie to też musi robić minister ? prawo od tego czasu się wielokrotnie zmieniło i tak samo uprawnienia GGK. I to teraz GGK mógł zgodnie z prawem zlikwidować CODGiK.

bzdury CODGiK powołał Minister i zlikwidował Minister - GGK nie ma takich uprawnień. Pytanie jakim prawem to zarządzenie - może na podstawie odrębnego upoważnienia ?

Ogarnijcie się minister nie ma nic do wewnętrznej organizacji pracy GUGiKu! Pewnie nawet nie wie, że coś takiego jak CODGiK istnieje...

Dziwne widziałem podpis GGK pod zarządzeniem rozwiązującym instytucję. Tyle na ten temat.

Oszalałeś ? GUGIK podjął decyzję o likwidacji CODGiK ? Do decyzja nadzorujacego ministra. Osobista odpowiedzialna decyzja.

Prg ma znaczenie. Tak jak każdy inny rejestr. Geodezja jest od dostarczania danych. A to jest znacznik nic nie robienia. Jeden z wielu. Więc zamiast pitolic o konstatacja CH niech GUGiK dostarczy te dane. Podjął decyzję o likwidacji Codgik po to żeby było efektywniej. Jak na razie nie jest. Nie wiadomo nawet gdzie zamawiać dane. Zapewnijcie w końcu sprawny dostęp do danych. A politykowaniem zostawcie politykom.

Smutna konstatacja Wydawałoby się ze taki ważny news a tu pitu pitu o jakimś PRG zakichanym bez znaczenia. Tak nas poprzedni nadzorcza przyzwyczaił do nic nie robienia i tak zmasakrował centralna administrację ze nikt nawet specjalnie nie interesuje się co dalej nikt nie wierzy ze w ogóle coś będzie dalej a nic nie robienie spowodowało że nikt nie wierzy w jakiekolwiek działania.

adresy adresami ale co rejestrem granic? od pierwszego stycznia była kilka zmian na mapie podziału, a tymczasem na stronie CODGIK dane PRG z maja 2017, a na Geoportalu w usłudze ATOM "aż" z lipca 2017...

Czy nowy nadzór może zmotywować GUGiK do publikowania aktualnych danych PRG w zakresie punktów adresowych ? 40 dni nie było aktualizacji na codgik.gov.pl

ta zmiana sugerowała by, że geodezja ma coś wspólnego z inwestycjami i rozwojem. To wymaga przedefiniowania mojego myślenia o geodezji jako zbiorze baz danych referencyjnych ułatwiających życie mieszkańcom, geodetom, projektantom no i usprawniające procedury administracyjne... Muszę się z tym przespać.

przez takie zmiany może kasy nie starczyć na smarowanie - co pół roku inne osoby zarządzają, przecież to jest niegospodarność! Budżet projektu nie jest z gumy. Za starych dobrych czasów był jeden, z którym się trze było dogadywać...

... E tam, nic się nie zmieni...

Cały drżę. Naprawdę. Tak dobrze znasz wszystkich moich znajomych z Warszaffki ? :):) Wystarczy wnioskować z ogólnie dostępnych informacji, żeby wiedzieć co będzie dalej. Zespół się rozleci bo nie pod tym ministrem. Niektórzy zaczną tańce koło ministerstwa, o ile już nie tańczą. Chwilę im to zajmie. GGK pewnie zostanie wymieniona, inni minister, ZSiN i sprawa z Comarchem raczej zakończy się dla niej marnie. W Cyfryzacji Departament Geoinformacji też pewnie się przyczaił w oczekiwaniu na nowego ministra/ odroczoną likwidację ministerstwa. Czekają nas zmiany. Będzie o czym pisać. Komentować też będzie co. Także będzie okazja się wykazać kolejnymi grożącymi innym komentarzami. Tylko robota nie postępuje. Wszyscy jak zawsze u góry zajęci polityką.

Pożyjemy, zobaczymy. Nie ciesz się tak bo niedługo chłopaki z Katowic zapukają do drzwi. I znajomości z Warszawki na nic się nie przydadzą.

a to dopiero początek zmian. Serdecznie pozdrawiam drogi GUGiKu....

ha ha ha Żuchowski przeciągnął jak mógł i baju baju będziesz w raju LSGaju. I było się z ministrem kumplować?

16 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt