Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-01-22| Geodezja, Prawo

Inwestorzy krytycznie o ustawie inwestycyjnej

Ustawa inwestycyjna niech lepiej trafi do szuflady – zgodnie podkreślali przedstawiciele branży deweloperskiej podczas dyskusji zorganizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.


Inwestorzy krytycznie o ustawie inwestycyjnej

Przypomnijmy, że przygotowywana przez Ministerstwo Infrastruktury tzw. ustawa inwestycyjna ma w zamierzeniu autorów szybszą ścieżką wprowadzić wybrane zmiany z Kodeksu-urbanistyczno-budowalnego, nad którym prace trwają już od półtora roku. Co istotne, projekt ustawy inwestycyjnej przewiduje również spore zmiany w geodezji, w tym przywrócenie ryczałtów za materiały z PZGiK wydawane na potrzebny prac geodezyjnych.

Jak czytamy w relacji z dyskusji, deweloperom przede wszystkim nie podoba się znaczne ograniczenie możliwości uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, czyli tzw. wuzetek. Uczestnicy rozmowy zwracają uwagę, że intencje stojące za tymi zmianami są dobre, ale w praktyce więcej popsują, niż poprawią. Przede wszystkim znacznie utrudnią inwestowanie na obszarach podmiejskich, np. budowanie magazynów.

Dyskutanci narzekają także na zbyt częste zmiany w prawie. Ich zdaniem przepisy nie powinny być modyfikowane wyrywkowo, ale kompleksowo.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS