wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-12| Geodezja, Prawo

Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Po rekonstrukcji rządu resortem odpowiedzialnym za geodezję jest Ministerstwo Infrastruktury – wynika z opublikowanego dziś (12 stycznia) w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ws. szczegółowego zakresu działania MI.


Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Zgodnie z tym aktem minister infrastruktury kieruje m.in. działem budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo (w świetle ustawy o działach administracji rządowej mieszczą się w tym sprawy geodezji i kartografii). Nadzoruje także głównego geodetę kraju.

Przypomnijmy, że dotychczas (tj. od listopada 2015 r.) za geodezję odpowiadało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które w wyniku wtorkowej rekonstrukcji przemianowano na Ministerstwo Infrastruktury. Media spekulowały, że usunięcie z nazwy budownictwa oznacza, że dział ten przejdzie do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (nie wiadomo jednak, czy wraz z geodezją). Jak wynika z wczorajszej depeszy Polskiej Agencji Prasowej, wciąż nie jest to wykluczone. Do tego potrzebna jest jednak nowelizacja wspomnianej ustawy o działach administracji rządowej, a jej przygotowanie ma zająć nawet kilka tygodni.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
taka mała zapowiedź przyszłości https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM

geodeta fakt, jeśli głównym sukcesem niżej wymienionych było przywrócenie do kurnika lisa od projektów to 100% zgoda.

Szkoda A dlaczego kara dla GUGIK ? Za niekompetencje włodarzy ? Począwszy od nadzorcy poprzez panią dyrektor której ktoś zrobił krzywdę powołując na p.o. ggk i jej ekipę dyrektorów aż do obecnych pracodawców i ministerialnego układu. To tych ludzi trzeba rozliczyć z ostatniego 1.5 roku a W przypadku nadzorcy nawet 2.5 roku ! To bardzo dużo czasu żeby naprawić to co było źle.

większej kary nie mógłbym nawet wymarzyć dla GUGiKu. Tylko nie wiem czy to byłoby humanitarne tak wrzucić lwa do klatki z kotkami.

Proponuję Pana Macierewicza do GUGIK

Zmiany? A może wreszcie zrobią dekomunizacje geodezji i lustrację GUGiKU wraz z przyległościami? Chociaż pewnie wystarczyłoby rozliczenie środków budżetowych wydanych na cyfryzację geodezji i ZSIN przez jakiegoś nieskorumpowanego prokuratora.

Zmiany? A może choć największy szkodnik Żuchowski odejdzie??

Tragedia !!!!!! Dramat !!!!!!! Destrukcji będzie postępowała.

8 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt