Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-01-12| Geodezja, Prawo

Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Po rekonstrukcji rządu resortem odpowiedzialnym za geodezję jest Ministerstwo Infrastruktury – wynika z opublikowanego dziś (12 stycznia) w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ws. szczegółowego zakresu działania MI.


Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Zgodnie z tym aktem minister infrastruktury kieruje m.in. działem budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo (w świetle ustawy o działach administracji rządowej mieszczą się w tym sprawy geodezji i kartografii). Nadzoruje także głównego geodetę kraju.

Przypomnijmy, że dotychczas (tj. od listopada 2015 r.) za geodezję odpowiadało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które w wyniku wtorkowej rekonstrukcji przemianowano na Ministerstwo Infrastruktury. Media spekulowały, że usunięcie z nazwy budownictwa oznacza, że dział ten przejdzie do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (nie wiadomo jednak, czy wraz z geodezją). Jak wynika z wczorajszej depeszy Polskiej Agencji Prasowej, wciąż nie jest to wykluczone. Do tego potrzebna jest jednak nowelizacja wspomnianej ustawy o działach administracji rządowej, a jej przygotowanie ma zająć nawet kilka tygodni.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS