wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-12| Geodezja, Prawo

Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Po rekonstrukcji rządu resortem odpowiedzialnym za geodezję jest Ministerstwo Infrastruktury – wynika z opublikowanego dziś (12 stycznia) w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ws. szczegółowego zakresu działania MI.


Geodezja na razie w resorcie infrastruktury

Zgodnie z tym aktem minister infrastruktury kieruje m.in. działem budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo (w świetle ustawy o działach administracji rządowej mieszczą się w tym sprawy geodezji i kartografii). Nadzoruje także głównego geodetę kraju.

Przypomnijmy, że dotychczas (tj. od listopada 2015 r.) za geodezję odpowiadało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które w wyniku wtorkowej rekonstrukcji przemianowano na Ministerstwo Infrastruktury. Media spekulowały, że usunięcie z nazwy budownictwa oznacza, że dział ten przejdzie do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (nie wiadomo jednak, czy wraz z geodezją). Jak wynika z wczorajszej depeszy Polskiej Agencji Prasowej, wciąż nie jest to wykluczone. Do tego potrzebna jest jednak nowelizacja wspomnianej ustawy o działach administracji rządowej, a jej przygotowanie ma zająć nawet kilka tygodni.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
taka mała zapowiedź przyszłości https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM

geodeta fakt, jeśli głównym sukcesem niżej wymienionych było przywrócenie do kurnika lisa od projektów to 100% zgoda.

Szkoda A dlaczego kara dla GUGIK ? Za niekompetencje włodarzy ? Począwszy od nadzorcy poprzez panią dyrektor której ktoś zrobił krzywdę powołując na p.o. ggk i jej ekipę dyrektorów aż do obecnych pracodawców i ministerialnego układu. To tych ludzi trzeba rozliczyć z ostatniego 1.5 roku a W przypadku nadzorcy nawet 2.5 roku ! To bardzo dużo czasu żeby naprawić to co było źle.

większej kary nie mógłbym nawet wymarzyć dla GUGiKu. Tylko nie wiem czy to byłoby humanitarne tak wrzucić lwa do klatki z kotkami.

Proponuję Pana Macierewicza do GUGIK

Zmiany? A może wreszcie zrobią dekomunizacje geodezji i lustrację GUGiKU wraz z przyległościami? Chociaż pewnie wystarczyłoby rozliczenie środków budżetowych wydanych na cyfryzację geodezji i ZSIN przez jakiegoś nieskorumpowanego prokuratora.

Zmiany? A może choć największy szkodnik Żuchowski odejdzie??

Tragedia !!!!!! Dramat !!!!!!! Destrukcji będzie postępowała.

8 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt