wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-12| Geodezja, Przetargi

Problemy z modernizacją lubelskich baz

W ogłoszonych w lipcu 2017 r. przetargu na utworzenie oraz modernizację baz geodezyjnych w 20 powiatach województwa lubelskiego udało się rozstrzygnąć zaledwie 5 z 35 części.


Problemy z modernizacją lubelskich baz <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

W przypadku 15 części nie wypłynęły żadne oferty. W kilku innych propozycje cenowe znacząco przekraczały możliwości finansowe zamawiającego. Ostatecznie zamawiający unieważnił aż 30 części. Pięć rozstrzygniętych to:
• CZĘŚĆ 3 – gmina Potok Górny (powiat biłgorajski), zakres prac: EGiB, BDOT500, GESUT – wykonawca i wartość oferty: PUGP Geomiar Jarosław (2,51 mln zł);
• CZĘŚĆ 4 – gmina Dubienka (powiat chełmski), EGiB – FGP Gepro Włodawa (0,32 mln zł);
• CZĘŚĆ 9 – gmina Uchanie (powiat hrubieszowski), EGiB, BDOT500 – PUGP Geomiar Jarosław (0,76 mln zł);
• CZĘŚĆ 31 – gmina Rachanie (powiat tomaszowski), EGiB – PUGP Geomiar Jarosław (0,36 mln zł);
• CZĘŚĆ 32 – gmina Tyszowce (powiat tomaszowski), EGiB – PUGP Geomiar Jarosław (1,54 mln zł).

W listopadzie 2017 r. Starostwo w Lublinie (reprezentujące lubelskie samorządy) ogłosiło nowe postępowanie, które objęło większość unieważnionych części pierwotnego przetargu. Nowe zamówienie również nie cieszyło się jednak dużym zainteresowaniem. W przypadku 9 części (na 27) nie wpłynęły żadne oferty.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest m.in.:
• wykonanie (dla jednostki ewidencyjnej lub poszczególnych obrębów ewidencyjnych) pełnej modernizacji ewidencji gruntów i budynków;
• dostosowanie baz danych EGiB jednostek ewidencyjnych lub poszczególnych obrębów ewidencyjnych do zgodności z pojęciowym modelem danych EGiB;
• wykonanie, dla wyszczególnionych obrębów ewidencyjnych, modernizacji EGiB w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali;
• utworzenie dla jednostek ewidencyjnych lub poszczególnych obrębów geodezyjnych inicjalnej bazy GESUT;
• utworzenie dla jednostek ewidencyjnych lub poszczególnych obrębów geodezyjnych bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 – 1:5000 (BDOT500);
• dostosowanie istniejących baz danych GESUT do modelu pojęciowego baz danych GESUT;
• dostosowanie istniejących baz BDOT500 do modelu pojęciowego baz danych BDOT500.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Glubmatix Wygrywa wpis o farbowanych zającach

do podpisu xyz Szanowny xyz ta firma nie ma żadnego x. A jeżeli opowiadasz o takich sytuacjach to każdemu może zdarzyć się gorsza praca może że Ty robisz wszystko naj chciałbym sprawdzić te operaty Twoje. Właśnie z takimi ludźmi nie wolno współpracować. A kilka przykładów podam firma z lublin o...k pow. mławski cała mapa do wyrzucenia całego powiatu, kolejna robota gaz system który ogłasza drugi raz przetarg na poprawę, również w naszym powiecie wrocławskim. Jak by chcieć to można dowiedzieć się z internetu również o waszym wspomnianym pow. świdnickim który nie błyszczy ale o takich rzeczach się nie powinno pisać gdyż każdy ma jakieś wady my też nie należymy do idealnych.

firma z "X" na końcu A co to za firma z Lublina podbija wrocławski rynek geodezyjny?. Czy ta firma ma w nazwie "X". Jeśli tak to warta polecenia. Ma duże doświadczenie w robieniu tego typu prac np w powiecie świdnickim jest dobrze znana a praca doceniana. Polecam.

Prawda jest jedna Na dolnymslasku firma z Lublina robi roboty od ponad 3lat i jesteśmy bardzo zadowoleni ale rownież mówią o tych niektórych powiatach w woj. Lubelskim i ludziach zawistnych w sumie widać po komentarzach.Szkoda ze tak zmienili się ludzie w tym województwie bo sama z niego pochodzę ale już kilka lat jestem we Wrocławiu. Dziwi mnie tylko fakt ze Opgk Lublin których zepsuł tyle prac startuje jeszcze w przetargach mało tel nikt się nie zainteresuje ze w Opgk siedzą wszyscy ludzie z projektu i oddawane są babole i wydawane pieniądze bo sami sobie to akceptują mało tel szanowny pan wingik mk o wszystkim wie bo sam maczał w tym palce. Już niedługo pewnie wpadną tam odpowiedni ludzie i dlatego jest tak mało ofert a firmy z lublina wola robić u nas ????

Dziwne ? firmy nie mają kim wykonać roboty bo nie ma frajerów, którzy będą pracować za 1600 na rękę.

??? Kto ma to robić? Studenci są obecnie tak niedouczenia ze nie nadają się nawet to podstawowych zadań a informatycy nie podejmą się takiej roboty za tak marne pieniądze.

Puławy Jak w każdym ośrodku wygląda tak współpraca jak z ośrodkiem w Puławach to nie dziwię się że nie ma chętnych.

Ratujmy ten zawód Najpierw zadaje się pytanie za ile można zrobić tę robotę. Potem ścina się do 0.7 wartości, robi przetarg, dostaje odzew od wykonawstwa,że za takie pieniądze nie chcą robić i wtedy pada pytanie " co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?". Geodeci to fachowcy od liczenia i co chwila kolejna firma pada, a wykonawca idzie pracować gdzieś indziej. Za rok nawet na pięć części nie będzie chętnych . Każdy liczyć umie. A na budowie majster się śmieje z głupiego inżynierka co za darmo robi.

Dajcie Powiatom Kase to rozdzielą na firmy w powiecie i obrębami by zrobili....i problem z głowy

Gdzie są wykonaw ..., nie - PIENIĄDZE Dlaczego nikt nie napisał, że przetargi unieważniono, bo za pieniądze przeznaczone na wykonanie prac można zrobić jedynie 60-70'/,tego co chce zamawiający. Śmieszne pytanie- roboty "od metra", a w kasie pusto. Robią tylko ci co mają nóż na gardle (żeby przetrwać).

Kazdy wykonawca dobry Byle nie glubmatix, gps lub inne farbowane lisy

Nadmiar prac na rynku. Wskutek kumulacji prac na projektach w jednym momencie. Dużo kasy UE zostanie zwrócone.

Ciekawi mnie jaka jest przyczyna tego stanu?

brak zdjęć? na przeglądarce codgik brak zdjęć. Ktoś coś wie czy zrobiono zgodnie z założeniami? Geomar/Geocart podpisał umowe na to. Co się udało zrobić?

14 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt