wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-12| GIS, Mapy

Spory wzrost zainteresowania Krajową Integracją MPZP

Uruchomiona w sierpniu ubiegłego roku usługa WMS Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego obejmująca obecnie 730 gmin z miesiąca na miesiąc cieszy się rosnącym wykorzystaniem.


Spory wzrost zainteresowania Krajową Integracją MPZP

Liczbę wywołań usługi w poszczególnych miesiącach przedstawiono na wykresie obok.

Jeżeli widoczna tu dynamika zostanie utrzymana, to w styczniu zostanie przekroczone 1,5 mln wywołań usługi. Najwięcej pochodzi z serwisów: geoportal.gov.pl oraz polska.e-mapa.net.

Jak zaznacza autor usługi – firma Geo-System, należy zauważyć, że KI MPZP nie jest włączona na stałe w serwisie Geoportal.gov.pl, lecz musi być uruchomiona w wyniku świadomej decyzji użytkownika. Jest to inaczej niż w przypadku usług Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów i Krajowej Integracji Uzbrojenia Terenu, które są wyświetlane automatycznie dla wszystkich użytkowników geoportalu, a więc statystyki ich wywołań są znacznie wyższe i przekraczają 45 mln wywołań miesięcznie.

KI MPZP dostępna jest pod adresem:
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaMiejscowychPlanowZagospodarowaniaPrzestrzennego

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt