wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-12| GIS, Mapy

Spory wzrost zainteresowania Krajową Integracją MPZP

Uruchomiona w sierpniu ubiegłego roku usługa WMS Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego obejmująca obecnie 730 gmin z miesiąca na miesiąc cieszy się rosnącym wykorzystaniem.


Spory wzrost zainteresowania Krajową Integracją MPZP

Liczbę wywołań usługi w poszczególnych miesiącach przedstawiono na wykresie obok.

Jeżeli widoczna tu dynamika zostanie utrzymana, to w styczniu zostanie przekroczone 1,5 mln wywołań usługi. Najwięcej pochodzi z serwisów: geoportal.gov.pl oraz polska.e-mapa.net.

Jak zaznacza autor usługi – firma Geo-System, należy zauważyć, że KI MPZP nie jest włączona na stałe w serwisie Geoportal.gov.pl, lecz musi być uruchomiona w wyniku świadomej decyzji użytkownika. Jest to inaczej niż w przypadku usług Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów i Krajowej Integracji Uzbrojenia Terenu, które są wyświetlane automatycznie dla wszystkich użytkowników geoportalu, a więc statystyki ich wywołań są znacznie wyższe i przekraczają 45 mln wywołań miesięcznie.

KI MPZP dostępna jest pod adresem:
http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaMiejscowychPlanowZagospodarowaniaPrzestrzennego

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt