wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-10| GIS, Mapy

TomTom stawia na strumieniową transmisję map

Czy to już koniec z zapisywaniem map w pamięci urządzenia nawigacyjnego? Podczas targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas TomTom zaprezentował usługę AutoStream oferującą strumieniową transmisję aktualnych danych przestrzennych do samochodu.


TomTom stawia na strumieniową transmisję map

Rozwiązanie przygotowano przede wszystkim z myślą o pojazdach autonomicznych oraz samochodach wyposażonych w system wspomagania kierowcy (ADAS). Oczywiście na rynku dostępne są już aplikacje, które przesyłają strumieniowo mapy do użytkownika. Tym, co ma wyróżniać AutoStream, jest jednak wysoka aktualność danych, która jest niezwykle istotna dla bezpiecznego poruszania się samochodów autonomicznych czy wyposażonych w ADAS.

Istotną cechą AutoStream jest także elastyczność usługi. Twórcy oprogramowania mogą ją dowolnie konfigurować, regulując zarówno zakres tematyczny, jak i przestrzenny pobieranych danych. Usługa może przesyłać np. szczegółowe mapy 3D drogi oraz jej otoczenia (TomTom HD Map), jak i informacje o krzywiźnie i stromiźnie drogi wykorzystywane w systemach ADAS.

Jak wyjaśnia Roger C. Lanctot z TomToma, dzięki AutoStream producenci pojazdów autonomicznych oraz aut wyposażonych w ADAS będą mogli znacznie przyspieszyć wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku motoryzacyjnym.

AutoStream zostanie udostępniony jeszcze w tym roku. Pierwszymi partnerami TomToma, którzy wdrożą to rozwiązanie, będą firmy Baidu oraz Zenuit.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Artykuł troche wprowadza w błąd, bo strumieniowa transmisja map jest już w uslugach TomTom dostępna co najmniej 7 -8 lat!

google daje maps od kilku lat :D

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt