wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-10| Software

Bentley Systems ogłasza usługi w chmurze oparte na Microsoft Azure

Spółka Bentley Systems ogłosiła nowe usługi w chmurze dla ProjectWise CONNECT Edition oparte na platformie Microsoft Azure. Uzupełniają one usługę ProjectWise Design Integration – sprawdzonego programu do współdzielenia pracy w ramach współpracujących zespołów inżynierskich, który może być wdrożony na własnych serwerach, w formie usługi w chmurze lub w dowolnej kombinacji hybrydowej.


Bentley Systems ogłasza usługi w chmurze oparte na Microsoft Azure
Dzięki wspólnej platformie Azure organizacje realizujące projekty, które korzystają zarówno z nowych usług „365 Services” ProjectWise CONNECT Edition, jak i z Microsoft Office 365, będą w jeszcze większym stopniu korzystać z cyfrowych obiegów prac pomiędzy procesami prac inżynierskich a narzędziami przedsiębiorstwa do zapewniania produktywności. Razem z „365 Services” połączone środowisko danych firmy Bentley wspólne dla ProjectWise i AssetWise obejmuje obecnie usługi Components Center, ContextShare, ConstructSim Completions i iModelHub.

Nowe usługi w chmurze ProjectWise CONNECT Edition do kompleksowej realizacji projektów obejmują:
• Deliverables Management pozwalające tworzyć, wysyłać i otrzymywać paczki wysyłkowe, dokumenty i zapytania o informacje (RFI);
• Issues Resolution pozwalające zgłaszać problemy, zarządzać nimi i je rozwiązywać;
• Field Data Management do gromadzenia danych w oparciu o konfigurowalne formularze;
• Project Performance Dashboards do wglądu w postępy projektu;
• Share do szerokiego i bezpiecznego udostępniania ogólnych informacji projektowych;
• Construction Management do zarządzania umową, kosztami, zmianami i ryzykiem.

Jeśli chodzi o Construction Management, Ron Perkins, wiceprezes spółki HDR Inc., powiedział: „Integracja między ProjectWise Construction Management a ProjectWise Design Integration pomoże zwiększyć wydajność projektów przez usprawnienie koordynacji między zespołami projektującymi a budującymi. Możliwość uzyskania dostępu do rysunków i informacji projektowych uprości przekazanie treści projektu naszym partnerom budowlanym i pomoże oszczędzić czas i zmniejszyć liczbę błędów przez eliminację ponownego wprowadzania danych”.

Połączone środowisko danych (CDE)

Usługi przyczyniające się zarówno do realizacji projektów, jak i wydajności majątku trwałego, zapewniające korzyści użytkownikom ProjectWise i/lub AssetWise, obejmują:
• ContextShare do uzyskiwania dostępu do siatek rzeczywistości gotowych do prac inżynierskich i ich udostępniania;
• iModelHub do synchronizacji i rozpowszechniania zmian w procesach prac BIM;
• ConstructSim Completions;
• Components Center; oraz
• „365 Services”.

Aby zapewnić realistyczną widoczność, firma Bentley dokonała również prapremiery narzędzia Navigator Web, które umożliwia użytkownikom dostęp do modeli projektu i treści inżynierskich bezpośrednio z przeglądarki. Narzędzie Navigator Web, cechujące się wysoką wydajnością nawet przy dużych i złożonych modelach 3D, będzie wykorzystywane przez wszystkie usługi w chmurze CONNECT Edition korzystające z interaktywnego przeglądania, wizualizacji, zapytań lub analiz modeli w standardowym interfejsie przeglądarki.

ConstructSim Completions

Krytyczną fazą każdego projektu jest weryfikacja tego, czy realizowany majątek trwały spełnia szczegółowe wymagania i specyfikacje określone przez właściciela. Narzędzie ConstructSim Completions pomaga zarówno organizacjom realizującym projekty, jak i właścicielom oraz operatorom sprawdzać postępy i weryfikować gotowość systemów do wydajnego zamknięcia projektu i jego przekazania. Narzędzie ConstructSim Completions, w pełni zintegrowane z ConstructSim Work Package Server, umożliwia organizacjom eliminację ręcznego zbierania danych za pomocą zautomatyzowanych arkuszy kontrolnych w celu łatwego monitorowania, kontrolowania i automatyzowania procesów prac testowych i kontrolnych na potrzeby informowania o statusie i raportowania w czasie rzeczywistym. Zapewniane jest również wsparcie dla przeglądu realizacji mechanicznej i oddania do eksploatacji, w tym również w formie raportów statusu opartych na panelach informacyjnych i mobilnych cyfrowych inteligentnych formularzy. Narzędzie ConstructSim Completions zapewnia kluczowe informacje o projekcie i budowie w chwili oddania do eksploatacji i początku eksploatacji majątku trwałego, przyspieszając gotowość systemów, zmniejszając ryzyko i złożoność oraz zapewniając usprawnione metody zapewnienia bezpieczeństwa lepsze niż aktualnie stosowane metody.

Components Center

Components Center to usługa w chmurze Azure zawierająca biblioteki, które dopasowują, w obrębie różnych branż i aplikacji, semantyczne treści skatalogowanych komponentów mogące zawierać dane o sprzedawcach, szczegóły produkcji, wymagania dla komponentów (na przykład specyfikacje i połączenia elektryczne), cechy niezawodności i obrazy wymagane do dokumentacji (na przykład widok 3D, plan, schematy). Komponent cyfrowy jest ponownie wykorzystywany w procesach BIM w modelowaniu projektowym, modelowaniu analitycznym, modelowaniu budowy i w rejestrach majątku trwałego — zaczynając od komponentu skatalogowanego, przez komponent wyprodukowany, po komponent zainstalowany i eksploatowany.

„365 Services”.

Usługi firmy Bentley w połączonym środowisku danych są wdrażane tak, aby w pełni wykorzystać natywne możliwości Microsoft Azure – by przedsiębiorstwa tworzące infrastrukturę przy cyfryzacji mogły wykorzystywać ich aktualne inwestycje w narzędzia i dane Microsoft oraz aby cyfrowe procesy prac kompleksowo rozwijały realizację projektów i wydajność majątku trwałego. Dotychczasowe przykłady obejmują:
• Łącznik Microsoft Flow mający ułatwić tworzenie konfigurowalnych procesów prac w natywnych interfejsach Microsoft Office 365, w tym procesów komunikacji w czasie rzeczywistym, konsolidacji poczty elektronicznej i innych procesów prac skupionych na dokumentach;
• Microsoft Azure Search dla natychmiastowego dostępu do informacji projektowych i operacyjnych;
• Połączenie z Microsoft SharePoint umożliwiające tworzenie odnośników do dokumentów przechowywanych w Microsoft SharePoint w procesach prac ProjectWise i AssetWise;
• Integrację Microsoft Power BI, dla analiz projektowych i operacyjnych źródeł danych inżynierskich i firmowych.

Bill Smith, dyrektor informatyczny w spółce Johnson, Mirmiran & Thompson (JMT), powiedział: „Przy tak wielu dostępnych narzędziach do współpracy w ramach przedsiębiorstwa wyzwanie polega na połączeniu tych odpowiednich w celu zapewnienia spójnego i bezproblemowego wykorzystania ich przez użytkowników, co z kolei przyspieszy przyjęcie i zwrot z naszej inwestycji w IT. Strategia firmy Bentley polegająca na integracji ProjectWise z Office 365 odnosi się do tego wyzwania, umożliwiając zwiększenie jakości współpracy i standaryzacji procesów biznesowych przy jednoczesnym umożliwianiu ujednolicenia dostępu do wszystkich typów danych związanych z projektem”.

Firma Mott MacDonald, zajmująca się pracami inżynierskimi, zarządzaniem i pracami deweloperskimi na całym świecie, wykorzystuje ProjectWise i Microsoft Office 365 jako fundamenty bezproblemowego zarządzania wiedzą i umożliwiania współpracy w obrębie globalnej sieci złożonej z 16 000 ekspertów. Derek Murray, globalny kierownik projektów cyfrowych w spółce Mott MacDonald, powiedział: „Integracja ProjectWise i Office 365 rozwinie to bezproblemowe doświadczenie przez stworzenie płynnych procesów prac między obydwoma systemami, rozbijając bariery między repozytoriami informacji i przez sprawienie, że informacja o postępie prac inżynierskich będzie łatwiej dostępna dla zarządzających. Te zalety zmienią sposób, w jaki pracujemy z partnerami i doprowadzą do lepszych wyników dla naszych klientów”.

Rob Howard, dyrektor ds. ekosystemu Office w spółce Microsoft Corporation, powiedział: „Microsoft i Bentley cieszą się dobrymi relacjami od dziesięcioleci. Cieszymy się, że Bentley łączy, przyspiesza i usprawnia współpracę, informacje o projekcie i operacyjne oraz wydajność organizacyjną za pomocą kompleksowej integracji z Microsoft Office 365. Ujednolicony dostęp do projektowych i nieprojektowych danych projektu zwiększy wartość dla naszych wspólnych klientów przez umożliwienie cyfrowych przepływów prac pomiędzy ich inżynierskimi procesami prac a firmowymi narzędziami do zapewniania produktywności. Obserwowanie, jak Bentley wykorzystuje swoje zaangażowanie w platformę Azure przy realizacji tej nowej wizji będzie wspaniałym doświadczeniem”.

Źródło: Bentley Systems Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt