Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski, skierowany jest do uczniów klas maturalnych szkół średnich. Ma na celu rozwijanie zainteresowań w zakresie planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych oraz wyłonienie osób zainteresowanych problematyką gospodarowania przestrzenią.
Laureaci Konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Gospodarka Przestrzenna prowadzonym na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej w roku akademickim 2018/2019.
Planowany przebieg konkursu:
•
Eliminacje. Pierwszy etap odbędzie się drogą internetową i będzie polegał na zarejestrowaniu się w systemie informatycznym obsługującym konkurs, gdzie udostępnione zostaną dla uczniów zadania w formie pytań testowych. Uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie w domu. Po zalogowaniu się do systemu każdy ma ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Spośród puli pytań system losowo wybiera 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 pytań z puli podstawowych, 10 z puli średniozaawansowanych i 10 z puli zaawansowanych).
•
Etap centralny. Odbędzie się się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w formie pisemnej. Do tego etapu zakwalifikowanych zostanie 40 uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w pierwszym etapie.
•
Finał. Do tego etapu zakwalifikowanych zostanie 10 najlepszych uczestników. Odbędzie się on w formie ustnej w dniu zakończenia etapu drugiego. Etap finałowy odbywa się pod nadzorem Komisji Konkursowej. Listę uczestników zakwalifikowanych do finału ustala Komisja Konkursowa.
Daty i terminy:
01.02.2018 – 01.03.2018 r. – Eliminacje, etap internetowy
22.03.2018 r. – Etap centralny oraz finał konkursu
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu dostępne są na
stronie konkursowej. Odnaleźć tam można również przykładową literaturę pomocną w przygotowaniach do konkursu.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.