wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-08| GIS, Mapy

Rok 2017 w OpenStreetMap Polska

Jak w zeszłym roku rozwijała się mapa Polski budowana w ramach otwartego projektu OpenStreetMap?


Rok 2017 w OpenStreetMap Polska

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska, w ubiegłym roku dane dla naszego kraju edytowało 8068 osób. Najbardziej aktywnym użytkownikiem okazał „Czadzik” (był aktywny przez 325 dni). Kryje się za nim Fundacja Czadzik, która edytuje dane głównie w województwie zachodniopomorskim, przede wszystkim te, które mogą mieć wpływ na czas dojazdu służb ratunkowych.

Dzięki pracy uczestników projektu OSM udało się rozwiązać 10 078 uwag, wprowadzić niemal 100 tys. adresów, 13 923 sklepów oraz 52 tys. km różnego rodzaju dróg. Wskutek tych edycji rozmiar danych OSM dla Polski zwiększył się w ciągu roku o 125 MB.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Społecznie Jeśli każdy użytkownik poświęca kilka minut dziennie na aktualizację swojego otoczenia, nie musi wcale za to brać pieniędzy. Geodeci robią tak samo: pracują na pensjach od klientów i społecznie oddają część swojej pracy do podgików, z których "wszyscy" korzystają na (pół)darmo.

kasa na chleb dla ameby Ty, ameba, jak to takie super i za darmo, to jak już wszyscy geodeci będą zap..ć dla Open Street Map za darmo, to kto Ci da kasę na chleb ? To jakieś zbiorowe zaczadzenie. A Ci z Open Street Map to mają dotacje od Sorosa ? czy żyją z energii odnawialnej ?

I wszystko za darmo aktualne dane w przeciwieństwie do geoportalu

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt