wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-08| GIS, Mapy, Edukacja

Chcesz studiować geoinformatykę? Weź udział w konkursie

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów klas maturalnych do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym „Programuj z Google Maps”, którego zwycięzcy otrzymają indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka. W tym roku głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie technologii firmy Google w tworzeniu aplikacji w obszarze geoinformacji.


Chcesz studiować geoinformatykę? Weź udział w konkursie
Konkurs składa się z trzech części: eliminacji w dniach 1 lutego – 1 marca 2018 r. oraz etapu centralnego i finału 23 marca 2018 r. Udział w I etapie będzie wymagał zarejestrowania się na platformie konkursowej, gdzie zostaną udostępnione zadania w formie testu zamkniętego wielokrotnego wyboru. Zakres pytań na teście obejmuje podstawę programową z przedmiotu Informatyka dla szkół średnich. Etap centralny będzie miał charakter pisemny, a finał odbędzie się w formie ustnej. Obie części Konkursu zostaną przeprowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Konkurs kierowany jest w szczególności do uczniów szkół średnich z klas maturalnych uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w zakresie jednego z niezwykle interesujących obszarów jej zastosowań, tj. w dziedzinie geoinformacji. Łączenie wiedzy informatycznej oraz geoinformacyjnej umożliwia m.in. projektowanie i tworzenie innowacyjnych map internetowych, baz danych geoprzestrzennych, mobilnych aplikacji nawigacyjnych, aplikacji wspomagających analizy zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz innych aplikacji do analiz geograficznych.

O atrakcyjności kierunku Geoinformatyka w Politechnice Warszawskiej świadczy m.in. fakt dwukrotnego z rzędu przyznania przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa” certyfikatu „Studia z Przyszłością” (2016, 2017) oraz certyfikatu nadzwyczajnego „Laur Innowacji” (2017). Od trzech lat na kierunek studiów Geoinformatyka zgłasza się największa liczba kandydatów na jedno miejsce w całej Politechnice Warszawskiej. Geoinformatyka jest również jednym z podobszarów Krajowych Inteligentnych Specjalizacji wymienionych przez Ministerstwo Rozwoju, które mają kreować rozwój Polski w najbliższych latach.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.geoinformatyka.gik.pw.edu.pl oraz na profilu www.facebook.com/KonkursGeoinformatyczny.

Komitet organizacyjny Konkursu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt