wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-05| GIS, Mapy

Odkurzacz kartuje dostępność internetu

Już wkrótce autonomiczne odkurzacze marki Roomba zyskają funkcję kartowania dostępności sieci wi-fi.


Odkurzacz kartuje dostępność internetu

Pod koniec tego miesiąca taka opcja zostanie wprowadzona w mobilnej aplikacji iRobot. Działanie narzędzia jest proste. Po uruchomieniu odkurzania urządzenie będzie nie tylko wciągać brud, ale także mierzyć siłę sygnałów wi-fi. Po zakończeniu pracy wyniki pomiarów zostaną przedstawione na ekranie smartfona czy tabletu. Bazując na tych informacjach, użytkownik będzie mógł np. lepiej rozplanować rozmieszczenie routerów w biurze czy mieszkaniu.

W pierwszej fazie funkcja będzie miała charakter testowy i zostanie udostępniona tylko wybranym użytkownikom w Stanach Zjednoczonych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie włożyłem wysiłku w odszukanie oryginalnego news'a, ale zdaje się że zupełnie o co innego chodzi. Można przygotować taką mapę, posługując się sygnałami z kilku routerów. na podstawie analizy sygnałów wifi istnieje możliwość oceny pozycji urządzenia. W taki sposób Roomba może stworzyć mapę. Moim zdaniem bazując na zbieranych informacjach, można pokazać na smartfonie które miejsca powinny być lepiej odkurzane, lub w które miejsca odkurzacz nie powinien się zapuszczać. Wniosek że za pomocą Roomby będzie można zaplanować sobie lepsze rozmieszczenie router'ów jest kompletnie na bani. Już w tej chwili są aplikacje na smartfony pokazujące siłę sygnału wifi. Akurat Roomba nie jest do tego potrzebna.

jak kartograf kartuje pokoje to jestem w szoku. Kolejny komentarz świadczący o tym że kolejne komentarze głupsze od poprzednich.

następny przykład, że zawód kartografa odchodzi do lamusa.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt