wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-05| GNSS, Geodezja, GIS

D302-RTK: kolejna propozycja L1 RTK na rynku

Mało znana firma DataGNSS z siedzibą w Hong Kongu wypuściła na rynek odbiornik D302-RTK. Ma to być lekki, tani i dokładny sprzęt wykorzystujący jednoczęstotliwościowe pomiary RTK.


D302-RTK: kolejna propozycja L1 RTK na rynku

Urządzenie łączy w sobie zarówno odbiornik, rejestrator, jak i antenę satelitarną, choć dla zwiększenia dokładności pomiaru może być podłączane do zewnętrznej anteny geodezyjnej. D302-RTK bazuje na platformie Android, co pozwala korzystać z różnych polowych aplikacji pomiarowych. Oferuje komunikację w technologiach Bluetooth, wi-fi oraz LTE, jest odporny na upadki z wysokości 1,5 metra oraz pył i wilgoć zgodnie z normą IP65.

Jeśli chodzi o możliwości pomiarowe, odbiornik śledzi jedną częstotliwość systemów GPS, GLONASS, Galileo oraz BeiDou. Może pracować zarówno jako rover, jak i baza. Według deklaracji producenta sprzęt osiąga dokładność pomiaru do 2 cm.

To już kolejny jednoczęstotliwościowy odbiornik RTK, jaki pojawił się w ostatnich miesiącach na światowym rynku. Wcześniej zaprezentowano m.in. modele Emlid Reach RS czy Stonex S5. Ograniczenie liczby śledzonych częstotliwości z jednej strony wydłuża czas „łapania fiksa”, wymusza prowadzenie pomiarów w bliższej odległości od stacji bazowej/referencyjnej (do kilku-kilkunastu kilometrów) oraz nieco obniża dokładność wyznaczania współrzędnych. Zaletą takich urządzeń jest natomiast niższa cena. Firma DataGNSS niestety nie ujawnia, ile ma kosztować D302-RTK. Twierdzi natomiast, że cena zestawu jest o około 20% niższa od „tradycyjnych rozwiązań pomiarowych”.

Pełne zestawienie geodezyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2017 r.] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt