wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-05| Firma, Przetargi, Software, Instytucje

GUGiK: korekta w umowie na administrację i konserwację UMM

W nawiązaniu do opublikowanego miesiąc temu ogłoszenia o dobrowolnej przejrzystości ex ante Główny Urząd Geodezji i Kartografii poinformował o udzieleniu zamówienia na świadczenie usług administracji oraz asysty technicznej i konserwacji dla Uniwersalnego Modułu Mapowego oraz SDI z korektą w stosunku do wersji zakładanej pierwotnie.


GUGiK: korekta w umowie na administrację i konserwację UMM
Ostatecznie łączna kwota umowy podpisanej 22 grudnia ub.r. z firmą Intergraph Polska wynosi 1,5 mln zł netto (zakładano 1,9 mln zł). Jak wyjaśnia GUGiK, w związku ze zbyt wysoką kwotą przedstawioną w ofercie strony uzgodniły skrócenie terminu realizacji usługi asysty technicznej i konserwacji (ATiK) do 6 miesięcy, a w związku z zaproponowaną stawką za roboczogodzinę – wykonanie usług administracji UMM oraz Modułu SDI w liczbie 3034 roboczogodzin (zamiast 2,5 tys.) za kwotę blisko 605 tys. zł brutto realizowanych w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Jak poinformował nas GUGiK, zamówienie obejmuje świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla oprogramowania standardowego wchodzącego w skład UMM i Modułu SDI oraz wykonanie zmian związanych z rozwojem i administracją tych rozwiązań. Prace rozwojowe w zakresie UMM stanowią realizację wymagań użytkowników aplikacji, tj. policji, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Zmiany obejmą m.in.:
• dostosowanie UMM do wymagań Państwowej Straży Pożarnej w związku z budową centralnego systemu wspomagania decyzji PSP,
• wykonanie dodatkowych funkcjonalności oraz dostosowanie prezentacji danych na potrzeby systemu wspomagania decyzji PRM,
• dostosowanie funkcji aplikacji mobilnej do nowych urządzeń mobilnych na potrzeby policji,
• dostosowanie UMM do potrzeb nowych interesariuszy, tj. Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Rządowego Cent­rum Bezpieczeństwa oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Przypomnijmy, że przetarg odbywał się w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniej publikacji.

Moduł SDI i UMM zostały przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie GUGiK. Moduł SDI to oprogramowanie udostępniane przez urząd bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa, zaś UMM jest rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych, umożliwiając m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu. UMM działa, opierając się na referencyjnych danych przestrzennych, których dysponentem jest GUGiK oraz danych o charakterze geoprzestrzennym podmiotu korzystającego z Uniwersalnego Modułu Mapowego. UMM może wykorzystywać rozwiązanie Modułu SDI w zakresie zarządzania i dostępu do danych przestrzennych.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... A gdzie należy szukać tego dokumentu?

coś co zajmuje godzinę liczy się co najmniej jako x5 przecież i tak się nie kapną ;)

199 brutto / h stawka godzinowa całkiem fajna.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt