wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-04| Mapy

O sugestywności wizualnej

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest książka pt. „Wpływ sugestywności wizualnej na dostrzeganie zmian przez użytkownika mapy”.


O sugestywności wizualnej

Celem głównym monografii jest zbadanie, w jaki sposób sugestywność wizualna wpływa na zauważanie ekstremalnych wartości zjawiska geograficznego przez użytkownika mapy animowanej w zależności od rozmieszczenia geograficznego tego zjawiska.
Cel aplikacyjny publikacji to natomiast zaproponowanie użytkownikowi publicznemu i profesjonalnemu zestawu teoretycznych podstaw do projektowania animacji kartograficznych, które redukują niezauważanie wartości ekstremalnych i dat ich wystąpienia na osi czasu.

Autor książki – dr inż. Paweł Cybulski – jest adiunktem w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Publikacja ukazała się nakładem Bogucki Wydawnictwo Naukowe, liczy 130 stron i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 29 zł.

Źródło: Bogucki Wydawnictwo Naukowe


«« powrót

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt