wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-02| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Geo-System podsumowuje wdrożenia iMPA oraz e-Gmina

Rok 2017 charakteryzował się dalszym wzrostem liczby wdrożeń Internetowego Managera Punktów Adresowych (iMPA) oraz rozbudową tego oprogramowania.


Geo-System podsumowuje wdrożenia iMPA oraz e-Gmina

W ciągu roku przybyło 80 wdrożeń tego najpopularniejszego w Polsce oprogramowania do prowadzenia numeracji adresowej. Łącznie daje to już 1830 wdrożeń, co oznacza, że niemal 75% gmin korzysta z iMPA i tym samym wdrożyło portal mapowy w technologii e-Gmina.

Najnowsze wdrożenie wykonano w Urzędzie Miejskim w Pułtusku, gdzie poza uruchomieniem systemu informacji przestrzennej oraz modułu iMPA przeprowadzono cyfryzację miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz zinformatyzowano rejestry wydanych decyzji o warunkach zabudowy.

System iMPA automatycznie realizuje również obowiązek komunikacji z Urzędem Statystycznym – w samym roku 2017 zostało przekazane elektronicznie ponad 55 tys. zawiadomień o nowych adresach, eliminując tym samym konieczność korespondencji papierowej.

Liczba zawiadomień do urzędów statystycznych przesyłanych za pośrednictwem iMPA

Dane adresowe przechowywane w iMPA zasilają również prowadzony przez GUGiK Państwowy rejestr granic (PRG). Z dostępnych statystyk wynika, że aż 91% wszystkich zasileń PRG danymi adresowymi pochodzi właśnie z rozwiązania Geo-Systemu. Łącznie z iMPA dokonano w 2017 roku ponad 19 400 zasileń, podczas gdy z innych systemów – 1900 zasileń.

Zasilenia PRG danymi adresowymi pochodzące z iMPA oraz innych systemów

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dlaczego tylko geo-system robi wdrożenia w gminach? A gdzie gugik z darmową aplikacją? Tyle zasileń a gugik nie zasila?zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt