wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-02| Geodezja, Firma, Instytucje

Z życia regionów: 260 zarzutów dla geodety powiatowego z Hajnówki

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu geodecie powiatowemu z Hajnówki. Zarzucono mu wykonywanie prac geodezyjnych pod cudzym nazwiskiem.


Z życia regionów: 260 zarzutów dla geodety powiatowego z Hajnówki <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

Działania prokuratury trwały dość długo, bo urzędnik został zatrzymany przez policję jeszcze w październiku 2016 roku. Efektem śledztwa jest jednak aż 260 zarzutów. Prokuratorzy oskarżają byłego naczelnika Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Hajnówce i jednocześnie geodetę powiatowego przede wszystkim o to, że przez 10 lat wbrew ustawowemu zakazowi prowadził działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług geodezyjnych. Działalność ta była zarejestrowana na kobietę, której również postawiono zarzuty w tej sprawie. Naczelnikowi zarzucono również podrabianie dokumentacji geodezyjnej, która trafiała do hajnowskiego starostwa.

Jak informuje Radio Białystok, oskarżony przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Miałby otrzymać 3 lata więzienia w zawieszeniu i 5-letni zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej. Do tego musiałby zapłacić 10 tys. zł grzywny oraz zwrócić do Skarbu Państwa 280 tys. zł – na tyle oszacowano osiągnięte przez niego korzyści wynikające z nielegalnego prowadzenia firmy geodezyjnej.

Do winy przyznała się również kobieta współpracująca z ówczesnym naczelnikiem. Zgodziła się ona na karę roku więzienia w zawieszeniu oraz 2-letni zakaz wykonywania zawodu geodety.

Ostateczny wymiar kar wymierzy sąd w Hajnówce.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no i widzicie jakoś nie słuchać, aby prokuratura brała się za nieuczciwych urzędników...bo widać nikomu na tym nie zależy. Można chyba więc zakończyć tym samym temat nieuczciwych urzędników..

jest no i co? Ktoś na kogoś gdziekolwiek się poskarżył? Wszystko jest pięknie!

tylko tam? A czy nie jest tak wszędzie, albo prawie wszędzie???

ale Ci źli urzędnicy, nieuczciwi, którzy nas okradają to mają się sami zgłosić na policję, czy jak? Bo skoro nikt ich nie sypie, to może jednak taki układ suma sumarum nam pasuje? Zastanawiające....

prawda Niestety to sama prawda co piszesz Bartek. Znam z autopsji. Byłabym rada gdyby prokuratura wjechała i zrobiła w końcu z tym porządek. Nie każdy urzędnik postępuje w taki sposób. Są wyjątki ale jest nas bardzo mało,,,

dobre Nawet bardzo dobre. Ale prawda jest taka, że jeśli miałoby być sprawiedliwie to przynajmniej połowa urzędników powinna siedzieć ... albo mieć zawiasy jak się sami przyznają Bo jasnym jest, że każdy "dorabia". W Poznaniu są takie krzyżowe działania Starostwo - Geopoz, że obawiam się, że po działaniu prokuratury nie pozostałby ani jeden urzędnik ;-)

Nareszcie. Jakaś elementarna sprawiedliwość. Brawo, brawo, brawo. Dla Prokuratury oczywiście.

Ile to razy bywa podobnie Na przykład na zawiadomieniu lub wezwaniu jest geodeta (mężczyzna) a w teren przyjeżdża kobieta. O "zastępowaniu" w terenie geodety uprawnionego przez studentów już nie wspomnę.

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt