wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-29| Geodezja, Prawo

MIB planuje zmiany w zdobywaniu uprawnień geodezyjnych

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wpisało do planu prac legislacyjnych nowelizację rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.


MIB planuje zmiany w zdobywaniu uprawnień geodezyjnych

Na razie nie są znane szczegóły zmian. Wiadomo jedynie, że nowelizacja ma na celu usprawnienie prac komisji kwalifikacyjnej oraz zapewnienie większej przejrzystości postępowań kwalifikacyjnych. Nowe przepisy mają także wprowadzić ułatwienia dla osób zainteresowanych uzyskaniem uprawnień, np. zmniejszyć opłaty za postępowanie oraz umożliwić składanie oświadczeń na potrzeby dokumentowania prac geodezyjnych i kartograficznych.

Jak wynika z planu prac legislacyjnych MIB, nowelizacja miałaby wejść w życie do końca marca 2018 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ustawa inwestycyjna też już miała być. Tylko się Żukowski nie spodziewał, że się potknie i nie wstanie cały temat.

Co słychać? Czy już coś wiadomo na temat tego tajemniczego projektu?

zmiany? jakie zmiany? Może jakiś projekt by pokazali.

mylisz się geod.. obecnie żadne uprawnienia nie mają sensu i są potrzebne tylko geodetom, którzy je wymyślili. Innym są one całkowicie zbędne.

_ Obecnie tylko uprawnienia 1 i 2 mają sens, reszta do usunięcia. Uprawnienia to wymysł komunistów ale Leśne dziadki nie bądźcie sentymentalni. To już nie wróci a Adamczewski nie założy już sieci triangulacyj dla całej Afryki.

Ciekawe ile to przyznano uprawnień w ramach ustawy deregulacyjnej, którą tak wybitnie uszczegóławia obecnie obowiązujące rozporządzenie.

A może Szanowny Pan Minister rozpatrzy rozporządzenie pod względem jego zgodności z KONSTYTUCJĄ,a raczej jego niezgodności. Dla niezorientowanych zostało ono napisane za czasów Obecnych Obrońców Konstytucji.Jakim pięknym prztyczkiem w nos byłoby doprowadzenie do jego zgodności z Konstytucją :)

Czy jego wysokość minister Zuchowski i jego wesoły zespół na kółkach może w końcu przeczytać ustawę o dostępie do informacji publicznej ? Nie ma czegoś takiego jak tajne założenia do ustawy i rozporządzenia. Szanowni państwo nie przestrzegacie prawa którym się mienicie.

zmiany ciekawe co wykombinuja? Jak już w miare wiadomo jak to wszystko wygląda potrzeba zmienić wszystko, żeby znów nie było wiadomo. Pozdrawiam

Czyli teraz brak przejrzystości?

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt