wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-27| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK nie odpuszcza unieważnienia przetargu na infrastrukturę IT

Mimo wyroku Krajowej Izby Odwoławczej GUGiK nie chce dokonać ponownej oceny ofert w wartym blisko 50 mln zł przetargu na dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II oraz K-GESUT.


GUGiK nie odpuszcza unieważnienia przetargu na infrastrukturę IT

Sprawę śledzi „Puls Biznesu”. W październiku portal informował o wyroku KIO, w którym Izba uznała, że Urząd nie powinien był unieważniać przetargu tylko dlatego, że najtańsza oferta (złożona przez Comarch) przekroczyła jego budżet raptem o 0,7%.

Teraz „PB” podaje, że GUGiK odwołał się od tego orzeczenia do sądu. Przytacza również ciekawy argument przedstawiony przez Comarch podczas postępowania przez KIO. Otóż krakowska firma twierdzi, że GUGiK-owi powinno zależeć na rozstrzygnięciu tego przetargu, ponieważ obecnie za utrzymanie infrastruktury płaci on o 4 tys. zł więcej, niż przewiduje to propozycja Comarchu. Urząd nie chce jednak komentować tego argumentu.

Przypomnijmy, że przedmiotem tego zamówienia jest przede wszystkim:
• dostawa infrastruktury sprzętowej do środowiska SIG (System Informatyczny GUGiK),
• dostawa oprogramowania standardowego,
• świadczenie usług utrzymania infrastruktury SIG.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do historyka przetarg jak przetarg, a kto wygrał?

historyku do wklejania linków na geoforum niezawodne jest google shortcut, które działa sprawnie i nie wymaga znajomości sztuczek informatycznych. Link do twojego linka TUTAJ: goo.gl/uoeuum . Nie dziękuj.

no nie id=12704

trzeba złączyć z poprzednim, bo geoforum własnych linków nie cytuje ...

A takie cudo z przed lat przeszło! http://geoforum.pl/?page=news

niegospodarność w/g Comarch - płać i płacz za zbędne rzeczy, ale będziesz miała taniej o 4 kafle. Ktoś wie ile te menadżery tam biorą miesięcznie na rękę za takie geniusze? Jak więcej niż 3.300 to chyba rzucę łatę i gumiaki i zapiszę się na takiego mędrca biznesu.

Kasa Kasa Grażynko, kasa! Najlepiej łatwa i duża!

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt