wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-20| GIS, Mapy, Firma, Software

Mapy pomogą zadbać o czystość

Co cyfrowe mapy mogą mieć wspólnego z pojemnikami na śmieci? Odpowiedź przynosi najnowsze wdrożenie warszawskiej firmy Globema.


Mapy pomogą zadbać o czystość

Do grona użytkowników aplikacji Globema GeoTraxx opartej na Mapach Google dołączyła firma Polskie Pojemniki Sp. z o.o., która projektuje i produkuje inteligentne pojemniki na odpady. Kontenery te automatycznie „meldują” o swoim stopniu zapełnienia, a wygenerowane informacje trafiają do aplikacji GeoTraxx, która będzie wykorzystywana przez spółkę do planowania odbioru odpadów.

Kontenery produkowane przez Polskie Pojemniki są wyposażone w kartę SIM. Dzięki temu gdy pojemniki osiągną odpowiedni stopień zapełnienia (uzależniony od rodzaju zgromadzonych odpadów), zostaje wysłany SMS. Następnie bramka SMS-owa przetwarza treść wiadomości i generuje zadanie odbioru odpadów. Tu pałeczkę przejmuje GeoTraxx, do którego wiadomość zostaje przekazana. Finalnie dyspozytor korzystając z algorytmów tej aplikacji, tworzy zoptymalizowany plan odbiorów.

Jak wyjaśnia Globema, firma Polskie Pojemniki wybrała GeoTraxx ze względu na otwartość API aplikacji oraz możliwość uwzględnienia zapisów umowy o świadczeniu usługi przy planowaniu tras.

Źródło: Globema, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kontenery Dlaczego brak informacji o autorze zdjęcia i projekcie do którego zostało foto zrobione?zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt