Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-12-20| Kataster

Rada Standardów Wyceny Nieruchomości rozpoczęła prace

Wczoraj (19 grudnia) swoją działalność rozpoczęła Rada Standardów Wyceny Nieruchomości – nowy organ doradczy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


Rada Standardów Wyceny Nieruchomości rozpoczęła prace

– Standardy zawodowe rzeczoznawców majątkowych są niezbędnym elementem prawidłowo funkcjonującego rynku nieruchomości. Rolą standardów jest ujednolicenie praktyki wyceny nieruchomości, a w konsekwencji doprowadzenie do sytuacji, gdy dyskusja na temat wartości nieruchomości oparta będzie na faktach i zdarzeniach rynkowych, a nie na różnym, czasami wzajemnie sprzecznym rozumieniu zasad i sposobów wyceny przez poszczególnych rzeczoznawców majątkowych. Wierzę, że praca i zaangażowanie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości przyczynią się do sprawnego i efektywnego wypracowania jednolitych norm postępowania przy wycenie nieruchomości – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, otwierając inauguracyjne posiedzenie Rady Standardów Wyceny Nieruchomości.

Rada stanowi organ kolegialny, który będzie doradzał MIB w sprawach związanych z ustalaniem standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych. Członkami rady są eksperci i specjaliści z dziedziny związanej z wyceną nieruchomości, cieszący się autorytetem w środowisku zawodowym i akademickim. Radzie przewodniczy prof. Ryszard Źróbek.

Podczas posiedzenia rada przyjęła harmonogram prac nad standardami zawodowymi na rok 2018. Wśród priorytetów jest standard regulujący kwestie wyceny nieruchomości przejmowanych pod realizację inwestycji drogowych i kolejowych. Rada planuje również przygotować wskazówki metodologiczne do rożnych podejść w wycenie nieruchomości, a także opracować standardy wyceny nieruchomości rolnych oraz leśnych.

Źródło: MIB, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS