wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-14| Mapy, Software

Google odchudza aplikację mapową

Maps Go to nowa mobilna aplikacja mapowa Google’a zaprojektowana z myślą o słabszych smartfonach.


Google odchudza aplikację mapową

Program wpisuje się w niedawną premierę systemu operacyjnego Android Go, który przeznaczony jest dla urządzeń mobilnych o słabszych parametrach sprzętowych. Oprócz tego Google systematycznie wypuszcza kolejne aplikacje mniej eksploatujące hardware smartfona. Poza mapami są to na razie programy Files Go oraz Google Go.

Maps Go oferuje większość funkcjonalności dostępnych w pełnej wersji programu. Użytkownik ma zatem możliwość prezentacji swojej pozycji na mapie, wyszukiwania obiektów użyteczności publicznej oraz przeglądania informacji o nich czy włączania warstw (w tym natężenia ruchu czy zdjęć lotniczych/satelitarnych). Kluczowym mankamentem jest natomiast brak trybu nawigacji. Aplikacja może jedynie wyznaczyć optymalną trasę przejazdu, ale już nas po niej nie poprowadzi.

Wprawdzie program ma swoją stronę w sklepie Google Play, to jednak zdecydowana większość użytkowników z niewiadomych powodów na razie nie może go pobierać. Autorzy technologicznych blogów znaleźli jednak sposób na obejście tego ograniczenia – wystarczy otworzyć w mobilnej przeglądarce następujący link.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt