wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-14| Geodezja, Sprzęt, Software

Spółki Bentley Systems i Topcon prezentują Akademię inżynierii projektowej

Firmy Topcon Positioning Systems oraz Bentley ogłosiły połączenie siłw celu zapewnienia specjalistom branży budowlanej możliwości poznania najlepszych praktyk dotyczących inżynierii projektowej, procesu zarządzania i integrowania danych pomiarowych i technicznych w celu usprawnienia prac budowlanych i realizacji projektów infrastrukturalnych.


Spółki Bentley Systems i Topcon prezentują Akademię inżynierii projektowej

– Przyszłość automatyzacji budowy nieustannie się rozwija dzięki wysiłkom w takich obszarach, jak inżynieria projektowa. Wraz ze spółką Bentley pomagamy w przekształceniu tradycyjnych procesów prac pomiarowych, inżynierskich i budowlanych” – powiedział Ray O'Connor, prezes i dyrektor generalny spółki Topcon Positioning Systems. – Nasze wysiłki dają pozytywne efekty w kilku fazach realizacji projektu, w szczególności w ponownym kładzeniu nawierzchni dróg, ale możliwości rozszerzenia korzyści z tego płynących są ogromne. To jeden z ważnych powodów podjęcia decyzji o stworzeniu Akademii inżynierii projektowej”.

Dyrektor generalny spółki Bentley Systems Greg Bentley powiedział: – Rosnące tempo popytu na realizację projektów infrastrukturalnych na całym świecie w odniesieniu do skończonych zasobów, w tym coraz starszych pracowników budowlanych sprawia, że cyfryzacja staje się konieczna. I my, i Topcon oraz osoby, które zaczęły stosować inżynierię projektową w ubiegłym roku, jesteśmy przekonani, że ciężkie budownictwo lądowe może sprawować tu rolę przewodnią, zaczynając od industrializacji BIM za pomocą cyfrowych procesów prac, które mogą zautomatyzować pracę geodetów, inżynierów i budowniczych oraz sprawić, że będzie ona ciągła i coraz bardziej wartościowa w trakcie całego cyklu życia projektu. Również w ciągu ostatniego roku Topcon i my rozwinęliśmy nasze wspólne przedsięwzięcie cyfrowe w celu wspólnego dostarczania technologii inżynierii projektowej za pomocą natychmiast działających usług w chmurze, łączenia naszych środowisk danych i aplikacji.

–Obecnie wyzwaniem związanym z cyfryzacją jest zmotywowanie tradycyjnie konserwatywnych firm inżynierskich i wykonawczych oraz zapewnienie im możliwości, dzięki którym ich pracownicy i procesy dogonią przyspieszającą technologię inżynierii projektowej. Topcon i my z entuzjazmem podejmujemy się tego zadania i łączymy nasze doświadczenie w promowaniu i utrzymywaniu rozwoju cyfrowego. W Bentley Systems programy Akademii pomogły dużym właścicielom infrastruktury wprowadzić ich konsultantów, wykonawców i łańcuchy dostaw do cyfrowych procesów prac BIM, co zapewniło korzyści każdemu uczestnikowi realizacji projektu. Spółka Topcon również zainwestowała w rozwój ludzi i procesów. Z niecierpliwością oczekujemy zastosowania tej samej pomysłowości i kreatywności, które już pomyślnie pokazaliśmy w naszych wspólnych przedsięwzięciach technicznych, przy współpracy na potrzeby Akademii inżynierii projektowej- dodaje Greg Bentley.

Inżynieria projektowa umożliwia inżynierom rozpoczęcie prac z dokładnym modelem 3D warunków panujących aktualnie na placu budowy (uchwyconych przy użyciu fotogrametrii UAS i skanerów laserowych firmy Topcon), który następnie może być przetworzony w gotowe do prac inżynierskich siatki rzeczywistości 3D (przy pomocy oprogramowania ContexCapture firmy Bentley). Usługi w chmurze udostępniają wynik prac inżynierów bezpośrednio na użytek procesów budowlanych w terenie. Powstałe w ten sposób cyfrowe modele inżynierskie pracują z systemem kontroli 3D, który kieruje maszynami budowlanymi. W porównaniu do tradycyjnych procesów między projektowaniem a budową, w których dane z cyfrowych modeli inżynierskich są często tracone i odtwarzane w mało wydajny sposób, inżynieria produkcji zapewnia płynną integrację dla modeli możliwych do budowy, która oferuje aktualizację i wymianę danych, co poprawia wydajność i redukuje koszty. Topcon i Bentley będą współpracować przy stworzeniu planu nauczania Akademii inżynierii projektowej, który będzie następnie wdrożony w istniejących centrach nauki mieszczących się w Livermore w Kalifornii (Topcon), w Houston w Teksasie i w Londynie w Wielkiej Brytanii (Bentley).

Vinayak Trivedi, wiceprezes Bentley Institute, powiedział: – Współpraca przy inżynierii projektowej z naszym wspólnikiem cyfrowym, spółką Topcon, w odpowiedni sposób rozszerzy nasz udany program tworzenia globalnych Akademii do udostępniania postępów w celu ułatwienia cyfryzacji procesów użytkownikom i ich łańcuchom dostaw. W najbliższych miesiącach otworzymy nowe Akademie w Pune w Indiach; w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Pekinie w Chinach. Poza wsparciem centrów szkoleniowych Topcon nasze priorytety obejmują również wirtualizację ofert Akademii inżynierii projektowej za pomocą uniwersytetów z wiodącymi programami studiów budowlanych.

Źródło: Bentley Systems Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt