Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-12-05| Geodezja, GIS, Firma

Już blisko 200 mln wywołań zintegrowanych usług WMS

4 grudnia liczba wywołań zbiorczej usługi Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów (KIEG) przekroczyła 100 mln – informuje jej twórca, warszawska firma Geo-System.


Już blisko 200 mln wywołań zintegrowanych usług WMS

Liczba jednostek samorządowych włączonych do KIEG zbliża się do 230 i cały czas rośnie. Zgłaszanie powiatowych usług odbywa się przez adres krajowaintegracja@geo-system.com.pl. Po finalizacji procedury dane z nowego serwisu stają się widoczne zarówno na Geoportal.gov.pl, jak i w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych (polska.e-mapa.net).

Niewiele mniej niż KIEG, bo niemal 90 mln wywołań, odnotowała usługa integrująca uzbrojenie, tj. Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu. Z kolei usługa dotycząca MPZP, czyli Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, odnotowała niecały milion wywołań. Łącznie daje to prawie 200 mln wywołań przez dwa miesiące produkcyjnego funkcjonowania tych trzech usług. – To bardzo wysokie wykorzystanie, co pokazuje, że istniała duża potrzeba udostępnienia takich rozwiązań – komentuje statystyki wiceprezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski.

Patrząc na obciążenie usług w ujęciu tygodniowym, można dostrzec charakterystyczny trend, który jednoznacznie wskazuje poniedziałek jako najintensywniejszy dzień korzystania ze zintegrowanych WMS-ów. Ostatnie trzy tygodnie listopada oznaczone odmiennymi kolorami przedstawiono na wykresie.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS