Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-12-04| Geodezja, GIS, Prawo

Czy Polska dotrzymała ostatniego terminu INSPIRE?

Jak już informowaliśmy, 23 listopada br. minął termin, jaki dyrektywa INSPIRE dała krajom członkowskim UE na przygotowanie zharmonizowanych zbiorów danych przestrzennych z załącznika I wraz z opisującymi te zbiory metadanymi, a także usługami sieciowymi. Czy Polsce udało się spełnić te wymagania?


Czy Polska dotrzymała ostatniego terminu INSPIRE?

Jak wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji, ostatni raz resort przyglądał się tej kwestii w lipcu br. Z wyjaśnień poszczególnych organów wiodących wynika, że większość deklarowała wówczas dotrzymanie terminu. Wyjątkiem był prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (organ wiodący dla tematu hydrografia). W jego przypadku opóźnienie związane jest z problemami w realizacji projektu ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przez nadzwyczajnymi zagrożeniami).

Z kolei w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii w lipcu trwały jeszcze prace nad tworzeniem usług przeglądania dla zbiorów wymienionych w załączniku I (systemy odniesienia za pomocą współrzędnych, systemy siatek georeferencyjnych, nazwy geograficzne, jednostki administracyjne, adresy, działki ewidencyjne, sieci transportowe). GUGiK deklarował jednak, że dołoży wszelkich starań, by termin 23 listopada został dotrzymany.

MC zapowiada, że w najbliższym czasie zwróci się do organów wiodących z pytaniami dotyczącymi potwierdzenia wykonania dyrektywy INSPIRE w wyżej wymienionym zakresie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS