Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Brytyjska firma uwalnia dane z mobilnego skaningu

3D Laser Mapping udostępnia za darmo dane pozyskane przez jej mobilny system skanowania Robin. Spółka liczy, że zachęci tym krokiem brytyjskie urzędy do uwolnienia swoich LiDAR-owych zasobów.


Brytyjska firma uwalnia dane z mobilnego skaningu

Robin to opracowany przez 3D Laser Mapping nietypowy system, który umożliwia mobilne skanowanie zarówno podczas spaceru, jazdy samochodem czy lotu śmigłowcem bądź samolotem.

Ze strony internetowej tej brytyjskiej firmy możemy pobrać dane pozyskane podczas pieszego pomiaru w lesie Sherwood. Mają one demonstrować przydatność systemu Robin w gromadzeniu szczegółowych danych o lasach. Spółka udostępniła również wyniki mobilnego skanowania mostu Silver Jubilee nad rzeką Mersey. Pozwalają one przetestować wykorzystanie tego typu danych w inżynierii cywilnej. 3D Laser Mapping oferujerównież dane pozyskane przez platformę lotniczą.

Krok ten związany jest z zapowiedzią Philipa Hammonda – kanclerza skarbu Wielkiej Brytanii, który niedawno ogłosił plan powołania Komisji Geoprzestrzennej mającej przeanalizować możliwość rozszerzenia polityki otwartości danych. – Uruchamiając tę kampanię, realizujemy to, co planuje osiągnąć Komisja Geoprzestrzenna. Kanclerz mówił bowiem, że celem tego podmiotu będzie transformacja wartościowych danych w wymierne korzyści, takie jak oszczędności finansowe czy nowe miejsca pracy – mówi David Primhak, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w 3D Laser Mapping. – Dziś dostęp do danych LiDAR jest bardzo utrudniony. Agencja Środowiska jest na razie jedynym urzędem w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się uwolnić tego typu zasoby na zasadach open data – dodaje.

Dane laserowe firmy 3D Laser Mapping można pobrać ze strony www.3dlasermapping.com/LiDAR-data-download.

Źródło: 3D Laser Mapping, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS