Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-23| Geodezja, GIS, Prawo, Software, Kataster

Geo-Info: aktualizacja EGiB na podstawie TERYT

Od wersji 17.3 Systemu Informacji Przestrzennej Geo-Info dostępna jest nowa funkcjonalność, która w szybki i przyjazny sposób umożliwia wykonanie aktualizacji danych w ewidencji gruntów i budynków w zakresie miejscowości i ulic na podstawie rejestru TERYT.


Geo-Info: aktualizacja EGiB na podstawie TERYT

Funkcja dostępna jest dla wszystkich użytkowników systemu posiadających aktualną subskrypcję, uruchamiana jest w module Geo-Info Mapa wpisaniem w linii poleceń AKTUALIZUJWGTERYT i pozwala na wykonanie importu danych pozyskanych z bazy TERYT w postaci pliku CSV, który przed dokonaniem aktualizacji należy pobrać ze strony http://eteryt.stat.gov.pl/eTeryt/

Jak podkreśla producent Geo-Info, nowa funkcja wydaje się bardzo przydatna, a wręcz niezbędna np. w kontekście tzw. ustawy dekomunizacyjnej, która wymusiła zmianę wielu nazw ulic czy placów, a także wobec konieczności przekazywania wykazów dla Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Dodatkowych informacji dotyczących działania procedury można uzyskać, kontaktując się z serwisem technicznym Geo-Info.

Źródło: Systherm-Info, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS