wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-16| GNSS

Korekty Hemisphere w cenie odbiornika

Producent odbiorników GNSS firma Hemisphere wprowadził kilka istotnych zmian w swoim serwisie Atlas oferującym globalne poprawki satelitarne.


Korekty Hemisphere w cenie odbiornika

Atlas wspomaga wyznaczanie pozycji z użyciem systemów GPS, GLONASS i BeiDou, pozwalając na prowadzenie pomiarów z dokładnością od submetrowej do subdecymetrowej. Korekty oferowane przez tę usługę bazują na obserwacjach pochodzących z około 200 stacji referencyjnych na całym świecie i dostarczane są do użytkowników końcowych przez satelity geostacjonarne nadające na kanale L.

Nowością w tym serwisie jest usługa Atlas Basic. Mogą z niej korzystać użytkownicy sprzętu zarówno jedno-, jak i wieloczęstotliwościowego – ważne jednak, by instrument był kompatybilny z Atlasem. Z analiz firmy Hemisphere GNSS wynika, że Atlas Basic pozwala na wyznaczanie pozycji z bezwzględna dokładnością 50 cm (na poziomie prawdopodobieństwa 95%). Powtarzalność pomiaru wynosi z kolei około 30 cm. Co istotne, korekty te dostępne są w dowolnym zakątku świata. Usługa Atlas Basic będzie aktywowana bez konieczności wykupywania subskrypcji we wszystkich odbiornikach marki Hemisphere GNSS kupionych przed 1 lutego 2018 roku.

Przypomnijmy, że w ramach Atlasa oferowane są również dokładniejsze usługi H30 (o dokładności bezwzględnej 30 cm) oraz H10 (8 cm).

Drugą nowością w Atlasie jest rozbudowanie go o globalne modelowanie jonosfery. Pozwala to osiągnąć submetrową dokładność pomiaru niemal natychmiast po uruchomieniu odbiornika.

Trzecia nowość to funkcja AutoSeed. Pozwala ona wstrzymać pracę z użyciem korekt Atlas na nieograniczony czas i niemal natychmiast ją wznowić, powracając na miejsce poprzednich pomiarów.

Z korekt Atlas mogą korzystać użytkownicy wszystkich odbiorników Hemisphere GNSS. Dzięki funkcjom SmartLink oraz BaseLink rozwiązanie to może być pośrednio udostępniane również instrumentom innych marek.

Źródło: Hemisphere GNSS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
komentarz do poprzedników ludzie czy wy potraficie czytać? przecież ten artykuł dotyczy usługi PPP dostępnej globalnie, a nie odbiorników.

Ciekawy sprzęt Ale za to pewnie odporny na ciężkie warunki i w nie w obudowie do luftu jak "z papieru" jak w wielu odbiornikach dostępnych na rynku. Ciekawe ile to cudo kosztuje.

trochę jak pudełko z kurczakiem słodko-kwasny

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt