wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-10| Mapy

Google powie, ile poczekasz na posiłek

Już wkrótce Mapy Google zostaną rozbudowane o informacje dotyczące czasu oczekiwania na posiłek w restauracjach.


Google powie, ile poczekasz na posiłek

Aktualizacja zawierająca tę funkcję ma być udostępniona „wkrótce” i obejmie około 1 mln lokali na całym świecie. By dowiedzieć się, ile poczekamy na posiłek, wystarczy w aplikacji Mapy Google wpisać nazwę lokalu i przejść do pozycji „Popularne godziny”. Użytkownik będzie mógł w tym miejscu sprawdzić nie tylko aktualny czas oczekiwania, ale także czas oczekiwania w określonym dniu tygodnia oraz o określonej godzinie.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2015 roku Google udostępnił funkcję, która pozwala sprawdzić liczbę klientów w danym punkcie usługowym z podziałem na godziny i dni tygodnia. Niedługo potem narzędzie rozbudowano o dane aktualne, a także o informacje, ile czasu klient spędza przeciętnie w danym obiekcie. Od niedawna aplikacja Mapy Google szacuje również trudność w znalezieniu miejsca parkingowego, choć funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Powyższe wyliczenia bazują na anonimizowanych danych o lokalizacji pozyskiwanych od użytkowników Map Google, przy czym każdy ma możliwość odmowy udostępniania tych informacji.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Niektórym się wydaje, albo chcą w to wierzyć, że istnieje coś takiego, jak prywatność. Ci, którzy sami się jej pozbawiają, na portalach typu fejsbuk albo instagram, pewnie nie mają dosłownie nic do ukrycia, ale pozostali... Na każdym kroku jesteśmy śledzeni, jak nie przez własne smartfony, to przez sieć kamer miejskich lub nawet tzw. smartmetering, który bez przerwy monitoruje zużywane przez nas: prąd, wodę, ciepło...

rozumiemy, że jesteś mocno tematem zainteresowany?

P e r m a n e n t n a inwigilacja, a ludziki się cieszą... Niedługo google udostępni dane na temat tego, jak długo czeka się w kolejce do najbardziej "wziętych" dziewczyn w mieście... Oczywiste jest to, że takie dane google również posiada.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt