wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-10| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Powiat nowosądecki zamawia skanowanie zasobu

Przynajmniej milion złotych (szacunek na podstawie wadium) wart jest przetarg Starostwa w Nowym Sączu na digitalizację analogowych dokumentów PZGiK.


Powiat nowosądecki zamawia skanowanie zasobu

Zamówienie obejmuje cyfryzację nie więcej niż 200 metrów bieżących słupa materiałów złożonych do formatu A4 oraz umieszczenie tak uzyskanych danych w Bazie Danych Systemu Teleinformatycznego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (program TurboEWID). Częścią przetargu jest również wykonanie zakresów dla prac geodezyjnych objętych cyfryzacją w układzie PL-2000. Prace mają być wykonane do końca listopada 2018 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 30 tys. zł można składać do 19 grudnia. Kryteriami rozstrzygnięcia będą: cena (waga: 60%) oraz doświadczenie kierownika projektu i okres gwarancji i rękojmi (po 20%).

Zamówienie jest częścią projektu „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jedna DUŻA bańka za skany! To potwierdza moją tezę o lenistwie i pasożytniczym trybie bytu urzędactwa. Tego typu przetargi powinny być ścigane z mocy prawa za niegospodarność. Dlaczego? Dla tego: Od ilu lat się mówi o potrzebie digitalizacji danych? Powiedzmy od 10-ciu. Otóż: Lenie z ośrodków w tym czasie dawno w ramach swoich obowiązków wykonały by to zadanie, bo: Jeśli paczka papieru A4 ma wysokość ok. 30 cm, to szacuję że ten "słup" 200m papierów może mieć - powiedzmy 350 tys. kart. czyli na 10 lat byłoby po 35 tys. rocznie Ile dni roboczych przyjmiemy? Dajmy na to 300 i co? 116,7 kart na dniówkę? Niewykonalne? Jedna przyuczona osoba bez wykształcenia to by zrobiła. A koszt? Dla przyuczonego 1500/mies x 12 x 10 (lat) = 180 tys. czyli 820000,- PLN wywalone w błoto! ha ha !zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt