wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-09| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Warszawa kupuje zdjęcia ukośne

Urząd m.st. Warszawy podpisał umowę o wartości nieco ponad miliona złotych na wykonanie ukośnych zdjęć lotniczych miasta.


Warszawa kupuje zdjęcia ukośne <br />
fot. Urząd m.st. Warszawy
fot. Urząd m.st. Warszawy

Prace zrealizuje tarnowska firma MGGP Aero. Oprócz niej w postępowaniu wystartowała również szczecińska spółka Gispro. Co ciekawe, przedstawiła ona ofertę o 30 tys. zł tańszą od tarnowskiego konkurenta.

Przedmiotem przetargu jest m.in.:
• wykonanie i dostarczenie czterech kompletów lotniczych zdjęć ukośnych w rozdzielczości terenowej (w ich centralnej strefie) nie gorszej niż 8 cm;
• opracowanie czterech fotoplanów ukośnych o pikselu terenowym 8 cm w układzie współrzędnych płaskich prostokątnych PL-2000;
• wykonanie i uruchomienie portalu WWW do publikacji fotoplanów.

Termin wykonania zamówienia to 36 miesięcy od podpisania umowy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do @EwkaGeo To kup ten produkt za swoje pieniążki skoro uważasz że wart jest milion. Każdy normalny używa google maps za darmo. Ale fakt że sztuka jest sprzedac te same zdjecia guglowi i jakiejs gmninie:)

Super Bardzo fajny produkt. Widziałam jak funkcjonuje w innych miastach. Wolę 3 takie produkty dla miast nawet za mln zł każdy, niż jeden spot o królikach promujący wielodzietność za 3mln złotych.

zbieram minusu A ja mam wrazenie ze admin geoforum albo pracownicy przypadkowych firm maja przykaz dawania minusow pod komentarzami:)

Uwielbiam te komentarze. Podziwiam zapal i nadzieje na odpowiedz.

Prowokacja do racjonalnych argumentow @refleksja nad ranem: wartosc dodana do wydanych miliona zlotych z publicznych pieniedzy? Pytam sie czy produkt ten redukuje jakies inne koszta? Typu inspekcja dachow lub okien budynkow? A moze pozwala to na jakies pomiary? A moze urzad miasta bedzie sie tym promowal , zdjeciami ktore za jakis czas bede dostepne za darmo na googlu? Poki co nie widze merytorycznych argumentow wiec chyba to o czyms swiadczy.

Podstawowa zasada: Nie odpowiadać na takie zaczepki. Dyskusja nie ma sensu.

true or false ? @true : "wartość dodaną" do czego ? do przerosniętego zespołu geodezyjnego w Wa-wie ? @geodureń - współczuję Ci, ale wiesz, zawsze możesz się dokształcić, zdać maturę geoprzestrzenną i uśmiech wróci Ci na facjatę. Albo dalej pisz te słabej jakości wpisy. Ale przybędzie CI z tego chociaz złotówka ? @karol : może ze zdjęciami ukośnymi tak i jest, ale jak się je przekształci w mesh'a 3D, to wszystkie ważniejsze geoportale miast w Europie (począwszy od Paryża, juz kilka lat temu) - zawierają meshe 3D. A taki meshe - mozna własnie utworzyć ze zdjęć ukośnych. Wtedy, w połączeniu z modelami 3D - mają dużą wartość dodaną.

Racja Rzeczywiscie, zdjęć ukosnych, tak jak np. google maps nikt nie wykorzystuje..to tylko bajer :-) za granicą bliższą czy dalszą też żyją geodurnie i wszyscy robią to..na potrzeby folderów. Geodurniu widać, że twoja ksywa z czegoś wynika :-) Doedukuj się.

zdjęcia ukośne to taki produkt, którym można się pochwalić w folderze i tyle. nikt tego nie wykorzystuje, a jeśli wykorzystują, to i tak za to nie płacą, bo produkt jest zapłacony przez wszystkich. ostatnie dni hgw to można wziąć forsę - oto cel tego projektu.

Aktualność Jaka będzie aktualność tych fotoplanów - cyt.: "Termin wykonania zamówienia to 36 miesięcy od podpisania umowy." Czy to oznacza, iż dopiero po trzech latach ktoś udostępni stare fotoplany ??? - tylko po co ??? Czy ma to być kolejny "serwis historyczny"? Mam nadzieję, że nie - że w serwisie będą jednak aktualne fotoplany. No chyba, że planowane jest zamrożenie rozwoju Miasta na trzy lata ...

a czemu nie Jack Strong? Jacku why?

Value added Jaka wartosc dodana ma ten produkt? Dlaczego zadna prywatna firma nie kupuje tego? Nawet mggp musi to wciskac gminom:)

Gratulacje! Chcemy takich w Krakowie.

? zapytaj onet :-)

Po co? Po co to komu?

15 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt