Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-02| Geodezja, GIS, Przetargi, Instytucje

Dolnośląski geoportal czeka spora rozbudowa

Geoportal Dolny Śląsk zostanie rozbudowany o nowe narzędzia i funkcjonalności, w tym o moduł statystyczny. Przetarg na przeprowadzenie tych prac o wartości blisko 730 tys. zł ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.


Dolnośląski geoportal czeka spora rozbudowa

W ramach zamówienia zaplanowano m.in.:
• aktualizację środowiska aplikacyjnego oraz wprowadzenie nowoczesnych mechanizmów uwierzytelniania;
• udostępnienie aplikacji mobilnej dla systemów operacyjnych Android oraz iOS; pozwoli ona nie tylko przeglądać zasoby Geoportalu Dolny Śląsk, ale także dodawać zewnętrzne WMS-y, rejestrować ślady, wykonywać pomiary, udostępniać lokalizację użytkownika czy wyszukiwać adresy bądź działki ewidencyjne;
• udostępnienie mapowego API;
• udostępnienie części zasobów Geoportalu w postaci Linked Data;
• wdrożenie modułu statystycznego; umożliwi on generowanie map tematycznych (kartogramów i kartodiagramów) nie tylko na podstawie danych udostępnionych przez administratora, ale także arkuszy wgranych przez użytkownika modułu;
• udostępnienie nowych e-usług na czwartym poziomie dojrzałości; umożliwią one np. zamówienie i przygotowanie danych przestrzennych z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgłaszanie nieprawidłowości do tych danych, zgłaszanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń melioracyjnych, a także przygotowanie własnego modułu mapowego lub mapy.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty w przetargu można składać do 13 grudnia. Kryteriami ich ocen będzie cena (waga: 60%) oraz liczba osób zatrudnionych na umowę o pracę (40%).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS