wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-02| Geodezja, GIS, Przetargi, Instytucje

Dolnośląski geoportal czeka spora rozbudowa

Geoportal Dolny Śląsk zostanie rozbudowany o nowe narzędzia i funkcjonalności, w tym o moduł statystyczny. Przetarg na przeprowadzenie tych prac o wartości blisko 730 tys. zł ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.


Dolnośląski geoportal czeka spora rozbudowa

W ramach zamówienia zaplanowano m.in.:
• aktualizację środowiska aplikacyjnego oraz wprowadzenie nowoczesnych mechanizmów uwierzytelniania;
• udostępnienie aplikacji mobilnej dla systemów operacyjnych Android oraz iOS; pozwoli ona nie tylko przeglądać zasoby Geoportalu Dolny Śląsk, ale także dodawać zewnętrzne WMS-y, rejestrować ślady, wykonywać pomiary, udostępniać lokalizację użytkownika czy wyszukiwać adresy bądź działki ewidencyjne;
• udostępnienie mapowego API;
• udostępnienie części zasobów Geoportalu w postaci Linked Data;
• wdrożenie modułu statystycznego; umożliwi on generowanie map tematycznych (kartogramów i kartodiagramów) nie tylko na podstawie danych udostępnionych przez administratora, ale także arkuszy wgranych przez użytkownika modułu;
• udostępnienie nowych e-usług na czwartym poziomie dojrzałości; umożliwią one np. zamówienie i przygotowanie danych przestrzennych z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgłaszanie nieprawidłowości do tych danych, zgłaszanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń melioracyjnych, a także przygotowanie własnego modułu mapowego lub mapy.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty w przetargu można składać do 13 grudnia. Kryteriami ich ocen będzie cena (waga: 60%) oraz liczba osób zatrudnionych na umowę o pracę (40%).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to może zrobimy składkę, skoro inaczej się nie da? Taka akcja szlachetna dotacja albo coś

WMS IIP ... a ja wciąż na Geoportalu Województwa Dolnośląskiego nie mogę znaleźć adresów WMS. Proszę o wsparcie administratorów i wykonawców tego portalu!

to są ochłapy my po mniej niż bańkę się nie schylmy.

Rozrzutność Co za niedopatrzenie,żeby nie wipisać, że zwycięzcą przetargu musi być GIS Partner! I jeszcze jedno, może ważniejsze. To z naszych, geodetów pieniędzy, urzędnicy fundują sobie kolejne bardzo podobne i niewspółmiernie kosztowne geoportale, napychając kieszenie firmom informatycznym (oby tylko im). Co jest w ustawach Prawo geodezyjne i IIP, a co jest realizowane. Może kilka refleksji środowiska w tym aspekcie.

REBUS : po wodzie pływa, kaczka się nazywa, zgadnij co to jest ? ale synchroniczność ... właśnie dzisiaj przegladam portal geostatystyczny GUS. No i po tym, jak i po przeczytaniu tego wpisu, oraz dwóch poniższych wypowiedzi jako podpowiedzi do krzyżówki odpowiadam - rezultat jet jasny : Ma wygrać GIS Partner.Zobaczymy czy się sprawdzi ?

ale w czym problem przecież związki partnerskie są w modzie. Również w Gisie

Ciekawe jaka firma z Wrocławia już takie coś zrobiła dla GUS i porównajmy zapisy SIWZ. Bardzo ciekawe kto wygra....

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt