wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2017-11-02| Geodezja, Prawo

Od nowego roku opłaty geodezyjne lekko w górę

1 stycznia 2018 roku opłaty za materiały z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego nieznacznie wzrosną.


Od nowego roku opłaty geodezyjne lekko w górę

Nowe stawki opublikowano 31 października w „Monitorze Polskim” w obwieszczeniu ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie ogłoszenia obowiązujących w 2018 r. stawek opłat za udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Przypomnijmy, że nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego obowiązująca od 12 lipca 2014 roku wprowadziła coroczną waloryzację stawek opłat za materiały z PZGiK. Odpowiada ona „wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszego półrocza roku, w którym stawki te są waloryzowane, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego”.

Pierwsza taka waloryzacja miała zostać przeprowadzona wraz z początkiem 2016 roku. Określony w Pgik wskaźnik okazał się jednak ujemny, ceny pozostały więc bez zmian. Podobna sytuacja była również rok później. Ogłoszona właśnie waloryzacja będzie więc pierwszą taką zmianą cennika geodezyjnego.

Zgodnie z obwieszczeniem ceny za materiały z PZGiK wzrosną w przyszłym roku o 1,9%. Przykładowo, stawka podstawowa za punkt osnowy skoczy z 15 zł do 15,29 zł. Za hektar zbioru danych EGiB zapłacimy nie 30 zł, ale 30,57 zł, a za ortofotomapę – 2,04 zł/km kw. zamiast 2 zł. Podkreślmy, że podwyżka nie obejmuje m.in.: abonamentów za ASG-EUPOS, uwierzytelniania czy wypisów oraz wyrysów z EGiB.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zarobki W sumie jak się mieszka z rodzicami w bloku i jedynym kosztem jest utrzymanie 15 letniego golfa to moze te 3000 wystarczy. Tylko ze całe życie jest się nikim....

Zarobki 3000 ??? Tylko na tyle was stac? Geodeci chyba nigdy nie widzieli i Nie zobaczą większej kasy na oczy... szkoda gadać...

praca ja mogę pracować za 15 odezwij się na

Ceny Do łopaty za 15 zl ciężko kogoś znaleźć a geodeci za 8 ? o co tu chodzi? A jeśli chodzi o materiały to starostwa sprzedają nam smieci i bubel za który trzeba płacić... jak oddajemy robote to tez placimy... Masakra

no i Leszek ulżył sobie z rana. Od razu mu lepiej:)

Dlaczego? Niestety ewidencja gruntów i budynków na skutek różnych nieprofesjonalnych zabiegów tzw. GEODETÓW POWIATOWYCH, jak choćby doprowadzenie do cyfryzacji map ewidencyjnych kartowych klasycznie na planszach lub matrycach przez obróbkę graficzną (wektoryzację) zeskanowanych obrazków, jest nie tylko niezgodna z przepisami i standardami technicznymi (i nikt za to nie "beknął") ale jest niewiarygodna, co nie pozwala wykonanie podstawowych prac geodezyjnych, jak chociażby podziałów. Dlatego Wykonawcy są zmuszani do naprawy tego bałaganu by wykonać zamówienie. Pytam więc dlaczego w tych przypadkach naprawy EGiB mamy jeszcze płacić za dane i kopie materiałów? Dlaczego za uwiarygodnione naszymi pomiarami i opracowaniami mapy z projektami podziałów mamy jeszcze płacić za urzędowe uwierzytelnianie? Uwierzytelnianie przez organ, który dopuścił do degradacji ewidencji. To tak jakby złodziej potwierdzał, że fanty nie pochodzą z kradzieży.

jeometra napewno zobaczysz złotą ere w geodezji jak od stycznia wejdzie ustawa umożliwiająca proj.na Mz

@WB ha ha ha... Domyślam się w jakiej Krakowskiej firmie tak płacą. Jak im obniżycie do 5zł na godzinę i tak będą robić, rozważacie to.

3000 zł Cholerka gdzie takie kokosy zarabiają? Bo u nas w Krakowie absolwenci robią za 8zł za godzinę.

@ble Konkurencja go nienawidzi odkrył jeden prosty sposób jak wygrać każdy przetarg!!!

@ble Polecam ukończyć szkolenie: "Jak zarabiać więcej kiedy konkurencja zaniża ceny". Znać się na geodezji a prowadzić firmę to są dwie różne sprawy. To że młokos cię wygryzł na przetargu to bym się tak tym nie chwalił. Jest sporo strategi na tego typu konkurencję, jeszcze raz polecam to szkolenie. Ukończyłem to szkolenie i moje dochody wzrosły o 20% stosując tylko podstawowe techniki z kursu. Dodam ze na kursach SGP się o tym nie dowiecie. inwestujcie w wiedzę poza geodezyjną a z czasem to zaprocentuje.

re ach te trole w internecie, ale żeby pisać takie głupoty o 3000 po studiach :D kłamstwo

Dokładnie tak jak pisze jeometra w geodezji jest świetnie a na inwestycjach to podobno jeszcze więcej zarabiają (tylko tam to trzeba się już nieźle znać na rzemiośle). Musze pogadać z szefem żeby mnie zaczął szkolić w obsłudze inwestycji.

@jeometra 3000 netto ? Piękna suma, tylko dlaczego w moim powiecie geodeta gnom kupujący pieczątkę od geodety emeryta zaniża przetarg na mapę z pomiarem powykonawczym na 600 zł netto, sześćset złoty netto, SZEŚĆSET ZŁOTY NETTO!!!!

@Hmm Co ty bredzisz zarobi są najwyższe od dziesięciu lat, wchodzimy w złotą erę geodezji w Polsce, geodezja się odradza. 3000 netto na rękę zaraz po studiach to mało Twoim zdaniem?

Zarabiać jak geodeta. A kiedy geodeci podnisą ceny?. Jak skończy się bum w budownictwie? Aktualnie dookoła wszystko drožeje.Pensje w poszczególnych branżach zaczynają doganiać zachód. A unas marazm. O co kaman?

16 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt