wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bolesławiec w 3D
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-27| Firma, Przetargi, Instytucje

KIO nakazuje GUGiK-owi unieważnić unieważnienie

Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że GUGiK nie powinien był unieważniać wartego blisko 50 mln zł przetargu na dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II oraz K-GESUT.


KIO nakazuje GUGiK-owi unieważnić unieważnienie <br />
Architektura logiczna SIG (fot. SIWZ przetargu)
Architektura logiczna SIG (fot. SIWZ przetargu)

O sprawie pisze portal internetowy „Pulsu Biznesu”. Pod koniec września GUGiK zdecydował się unieważnić to postępowanie, gdyż najtańsza oferta przekraczała budżet Urzędu wynoszący 49,327 mln zł. Krakowska firma Comarch nie zgodziła się jednak z tym rozstrzygnięciem, ponieważ jej propozycja przekroczyła możliwości finansowe GUGiK-u raptem o nieco ponad 300 tys. zł, czyli 0,7%. W świetle decyzji KIO Urząd powinien teraz dokonać oceny złożonych ofert, a wpłynęły ich łącznie 3.

Przypomnijmy, że przedmiotem tego zamówienia jest przede wszystkim:
• dostawa infrastruktury sprzętowej do środowiska SIG (System Informatyczny GUGiK),
• dostawa oprogramowania standardowego,
• świadczenie usług utrzymania infrastruktury SIG.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie jestem zwolennikiem facebook, ale chyba takie czasy, że konto trzeba założyć

@PAP Łoj, ktoś nas nie śledzi na Facebooku ;)

łoj coś geoforum nie podchwyciło tekstu pani minister o wydatkach gugik na systemy, które praktycznie nie działają. Czyżby zmieniano front na narodowo-powiatowy?

Nadchodze Zaraz rekonstrukcja Rządu to bdzie trzeba wrócić do tematu dyrektor Jabłonowskiej i jej ekipy która pobrała nienależnie nagrody i przez których są dzisiaj takie opóźnienia. A co do KIO to przecież to kolejny festiwal niekompetencji i buty.

Więcej śmiałości! Od czasu dymisji KB można odnieść wrażenie,że dla GUGIK rozstrzyganie przetargów to zło konieczne.

Pytanie A kto reprezentował GUGiK na rozprawie KIO ? Poznajmy nazwiska tych gwiazd - może jakaś nagroda od Ministra ? :)

Tak jest minister wyraziła a pani "powiatowa" skwapliwie wykonała bo przecież własne szare komórki pozostawiła w Kraśniku.

no cóż pewna Pani Minister wyraziła swoje zdanie o realizacji przez GUGiK systemów informatycznych. Dosyć jednoznacznie. goo.gl/iV5JCw

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt