wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-25| Geodezja, GIS, Software

EWMAPA pomoże przygotować wykaz dla KZN

Śląska firma Geobid przygotowała kolejną aktualizację oprogramowania, która ułatwi starostwom przygotowywanie zestawień nieruchomości Skarbu Państwa dla Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN).


EWMAPA pomoże przygotować wykaz dla KZN

Pod koniec września producent udostępnił oprogramowanie MIENIE 3, które pozwala generować tabelaryczne zestawienie dla KZN. Oprócz tabeli rozporządzenie w sprawie wykazu nieruchomości przekazywanego Krajowemu Zasobowi Nieruchomości wymaga również przygotowania plików w formacie GML zawierających granice działek. Ich wygenerowanie umożliwia opublikowana właśnie wersja 12.15 oprogramowania EWMAPA. Jak wyjaśnia Geobid, po wyborze eksportu należy w oknie wybrać bazę działek i budynków, z której ma być przeprowadzony eksport, oraz wskazać plik tekstowy z listą działek, budynków i lokali do eksportu. Plik powinien mieć budowę jednokolumnową i zawierać w poszczególnych wierszach pełne identyfikatory działek, budynków i lokali do eksportu w formacie zgodnym z rozporządzeniem ws. EGiB. Plik taki jest generowany z programu MIENIE od wersji 3.01.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o KZN uprawnione podmioty (starostwa powiatowe oraz podmioty gospodarujące gruntami Skarbu Państwa) mają czas do 15 listopada, by przygotować takie wykazy dla terenów miejskich oraz do połowy marca przyszłego roku dla pozostałych obszarów. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku ustawa przewiduje karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
listy do M tak, jedna pani wingik z jednego z centralnych województw może coś tu dodać od siebie.

kzn Ewmapa, Ewmapa, Ewmapa...czyżby w naszym pięknym kraju był tylko jeden system, który potrafi wygenerować taki wykaz ( gml). Otóż nie...Geo-Info (od firmy z Poznania) również ma taką funkcjonalność, a po przeczytaniu artykułu zaryzykuję stwierdzenie, że w Geo-Info odbywa się to w prostszy sposób. Kolejny raz przekonuję się, że dla "geoforum" istnieje tylko jeden system. Czyżby ktoś miał w tym udział?

wykazy oprócz dróg, rzeki i tereny przeciwpowodziowe też zostały już uwzględnione w wykazie - cyfra rośnie :)

wykazy ...jeszcze w kwestii wykazów. Dodatkowo właściwy organ sporządza opinię, że dana nieruchomość może znacząco utrudnić wykonywanie zadań przez KZN i nie należy jej przekazywać do KZN. Oznacza to, że do wykazów wstawiasz np.500 działek GDDKiA (drogi publiczne), uzupełniasz je o wszystkie wymagane informacje (a jest co wypełniać, angażując wiele innych organów), a później piszesz opinie, że się nie nadają :-) totalny absurd!

wykazy Kolejne wykazy, dobre chęci a wyjdzie jak zawsze. Po wykonaniu wykazów wszyscy dowiedzą się, że w zasobach nie ma nieruchomości, które mogą być przekazane do KZN. Co było do zagospodarowania, to już zostało zagospodarowane, a pozostała tylko "drobnica" zupełnie nieprzydatna dla potrzeb KZN. Najśmieszniejsze jest to, że wykazy sporządzane dla terenów miast muszą zawierać zestawienie wszystkich nieruchomości zasobu, a więc również trwałych zarządców w tym GDDKiA, które przeznaczone są pod drogi krajowe. Ten typ nieruchomości już na etapie tworzenia ustawy powinien być wykluczony z wykazów. Jeżeli coś jest potrzebne trwałemu zarządcy na cele statutowe, to jest zupełnie niezrozumiałe po co wstawiać to do wykazu nieruchomości...ale tak się to kręci. "I kto za to płaci? Ja płacę, Pan płaci...całe społeczeństwo."

jeden system, jedna partia, jeden wódz.... Z okazji 100 lecia niepodległości każdemu system za 100 zł. :)

i zamiast zrobić jeden system w kraju do prowadzenia tych wszystkich baz i zacząć to ujednolicać Ustawowo! albo dodać kolejne atrybuty do danych egib, aby Starosta je uzupełniał, robi się kolejny system.... eeech, polska, dziwny kraj

kzn jakby nie patrzeć 500 ;)

błąd do 10 listopada

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt