Najnowsza edycja konkursu stawia nacisk przede wszystkim na jakość projektu stypendialnego. Ma to na celu zachęcenie do udziału w rywalizacji młodszych doktorantów, którzy choć nie posiadają znacznego dorobku, posiadają oryginalne i interesujące pomysły badawcze.
Osoba ubiegająca się o Stypendium, musi spełniać poniższe warunki:
• jest obywatelem Rzeczypospolitej Polski,
• jest doktorantem, uczestnikiem pierwszego, drugiego lub trzeciego roku studiów doktoranckich, dowolnej uczelni lub placówki naukowej na terenie Polski,
• 24 listopada 2017 nie ukończyła 30 lat (32 lat w przypadku korzystania z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego),
• w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych twórczo wykorzystuje narzędzia i techniki Systemów Informacji Geograficznej i/lub teledetekcji środowiska,
• prowadzone przez nią badania mają potencjalne znaczenie praktyczne,
• przedstawiony projekt badawczy i jego zadania nie są finansowane z innych źródeł.
Stypendium w wysokości 25 tys. zł, podzielona jest na dwie nierozerwalne części: grant badawczy przeznaczony na realizację rocznego projektu badawczego (15 tys. zł), oraz stypendium personalne (10 tys. zł) pozostające w gestii stypendysty. Grant badawczy podlega rozliczeniu, w przeciwieństwie do stypendium personalnego, wolnego od rozliczenia.
W jubileuszowej edycji konkursu przewidziano dodatkowe wyróżnienia – trzy vouchery na autoryzowane szkolenia z obsługi oprogramowania GIS realizowane przez firmę ESRI Polska. Wyróżnienia zostaną przyznane laureatowi, a także dwóm osobom, których projekty zostały wyróżnione przez Komisję Stypendialną.
Więcej o stypendium