wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-12| Geodezja, Przetargi, Kataster

Poznań cyfryzuje materiały PZGiK

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ poinformował o podpisaniu umowy na digitalizację materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz dokumentów będących podstawą wpisów do bazy ewidencji gruntów i budynków wraz z pozyskaniem metadanych. Podpisana 20 września umowa opiewa na ponad 4 mln zł netto.


Poznań cyfryzuje materiały PZGiK
Zamówienie zrealizuje konsorcjum firm Geomar SA ze Szczecina i Digital-Center Sp. z o.o. z miejscowości Złotniki k. Poznania. Przypomnijmy, że w przetargu złożono dwie oferty. Znacznie tańszą propozycję odrzucono w związku z art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (treść oferty nie odpowiadała SIWZ). Termin realizacji prac ustalono na 21 dni przed 15 czerwca 2018 r., a okres gwarancji na 120 mies.

Przedmiotem zamówienia jest przetworzenie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (w tym dokumentów tworzących operaty techniczne) oraz dokumentów będących podstawą wpisów do ewidencji gruntów i budynków, zgromadzonych w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu, do postaci cyfrowej, umieszczenie na tych dokumentach identyfikatora zgodnego z rozporządzeniem PZGiK, opisanie ww. dokumentów metadanymi, oraz zgromadzenie ich w repozytorium o strukturze wskazanej przez zamawiającego.

Lp.

Nazwa materiału

Szacowana liczba (szt.)
Błąd szacowania 15%

1.

Operaty prawne (katastralne oraz podziałowe)

23 600 (75 mb.)

2.

Operaty pomiarowe

61 740 (97 mb.)

3.

Zarysy pomiarowe

2600

4.

Zarysy katastralne

800

5.

Szkice katastralne

19 000

6.

Szkice polowe segregowane do sekcji mapy zasadniczejw ukł. lokalnym

120 000

7.

Akty notarialne

73 700

8.

Zawiadomienia sądowe

124 400


Zamówienie jest częścią realizacji projektu pn. „Cyfryzacja i modernizacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego miasta Poznania oraz uruchomienie e-usług” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 2 Społeczeństwo informacyjne, Działanie: 2.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych, Poddziałanie: 2.1.2. Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
skan to początek jeśli przerobimy operat z papierowego na cyfrowy, to klawo, ale trzeba go dodać do systemu PZGiK, opisać atrybutami, zakresem, działkami, asortymentem...a potem na bieżąco wprowadzać nowe operaty. Byłby to XXI wiek. Trudna rzecz.

1 zł za stronę Czy w tym jest "podpięcie" w systemie ?

będą robić zdjęcia kartek?

3 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt