Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-12| Geodezja

Geodeci patronem ronda w Kielcach - jest projekt uchwały

Jedno z kieleckich rond – u zbiegu ulic Warszawskiej, Jeleniowskiej i generała Władysława Sikorskiego – najprawdopodobniej zyska nazwę „Geodetów”.


Geodeci patronem ronda w Kielcach - jest projekt uchwały <br />
Fot. Geoportal Kielce
Fot. Geoportal Kielce

W uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Miasta Kielce znajdziemy, że nadanie nazwy byłoby uhonorowaniem pracy geodetów i uświetnieniem uroczystości 70-lecia powstania świętokrzyskiego oddziału SGP, do którego stowarzyszenie przygotowuje się w 2018 roku.

„Geodeci wyznaczają i współtworzą otaczającą nas przestrzeń. Uczestniczą od początku do końca we wszystkich procesach inwestycyjnych, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego i społecznego miast i wsi” – czytamy dalej w uzasadnieniu. „To geodeci pierwsi wchodzą na teren przyszłej budowy, aby sporządzić opracowania mapowe do projektu, potem, by wytyczyć obiekty do realizacji, a na koniec inwentaryzują zrealizowane obiekty. Geodeci uczestniczą również w obrocie nieruchomościami, w pracach branży górniczej, przemysłowej, energetycznej oraz innych, tycząc i inwentaryzując elementy zakładów oraz badając odkształcenia i przemieszczenia obiektów. Z usług geodetów korzysta również rolnictwo”.

O nadaniu nazwy radni zdecydują na sesji 19 października.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS