wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-12| Geodezja

Geodeci patronem ronda w Kielcach - jest projekt uchwały

Jedno z kieleckich rond – u zbiegu ulic Warszawskiej, Jeleniowskiej i generała Władysława Sikorskiego – najprawdopodobniej zyska nazwę „Geodetów”.


Geodeci patronem ronda w Kielcach - jest projekt uchwały <br />
Fot. Geoportal Kielce
Fot. Geoportal Kielce

W uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Miasta Kielce znajdziemy, że nadanie nazwy byłoby uhonorowaniem pracy geodetów i uświetnieniem uroczystości 70-lecia powstania świętokrzyskiego oddziału SGP, do którego stowarzyszenie przygotowuje się w 2018 roku.

„Geodeci wyznaczają i współtworzą otaczającą nas przestrzeń. Uczestniczą od początku do końca we wszystkich procesach inwestycyjnych, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego i społecznego miast i wsi” – czytamy dalej w uzasadnieniu. „To geodeci pierwsi wchodzą na teren przyszłej budowy, aby sporządzić opracowania mapowe do projektu, potem, by wytyczyć obiekty do realizacji, a na koniec inwentaryzują zrealizowane obiekty. Geodeci uczestniczą również w obrocie nieruchomościami, w pracach branży górniczej, przemysłowej, energetycznej oraz innych, tycząc i inwentaryzując elementy zakładów oraz badając odkształcenia i przemieszczenia obiektów. Z usług geodetów korzysta również rolnictwo”.

O nadaniu nazwy radni zdecydują na sesji 19 października.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Taka była impreza.

Geodetów i Tak ma być Pierwsi weszli na teren budowy i ostatni zeszli z budowy.

x D

3 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt