Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-06| Geodezja

WPG zeskanowało tunele metra

W dniach 29 września – 30 października zespół z Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego wykonał skanowanie laserowe tuneli II linii metra w Warszawie.


WPG zeskanowało tunele metra <br />
Skaner został zainstalowany na statywie z podnoszoną głowicą, dzięki czemu możliwe było umieszczenie instrumentu w osi tunelu (na wysokości 2,70 m od dna)
Skaner został zainstalowany na statywie z podnoszoną głowicą, dzięki czemu możliwe było umieszczenie instrumentu w osi tunelu (na wysokości 2,70 m od dna)

Pomiarami objęto tunele D18P i D17P łączące stacje Trocka, Targówek i Szwedzka. Celem pomiarów – wykonanych skanerem laserowym Z+F 5010C i nawiązanych do precyzyjnej osnowy założonej przez pracowników WPG SA – jest wyznaczenie geometrii obiektu i porównanie jej z projektem. Łącznie zeskanowano 1000 m tuneli.


Pomiar punktu osnowy precyzyjnej


Chmura punktów pomierzona z jednego stanowiska

Źródło: WPG


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS