wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-06| Geodezja

WPG zeskanowało tunele metra

W dniach 29 września – 30 października zespół z Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego wykonał skanowanie laserowe tuneli II linii metra w Warszawie.


WPG zeskanowało tunele metra <br />
Skaner został zainstalowany na statywie z podnoszoną głowicą, dzięki czemu możliwe było umieszczenie instrumentu w osi tunelu (na wysokości 2,70 m od dna)
Skaner został zainstalowany na statywie z podnoszoną głowicą, dzięki czemu możliwe było umieszczenie instrumentu w osi tunelu (na wysokości 2,70 m od dna)

Pomiarami objęto tunele D18P i D17P łączące stacje Trocka, Targówek i Szwedzka. Celem pomiarów – wykonanych skanerem laserowym Z+F 5010C i nawiązanych do precyzyjnej osnowy założonej przez pracowników WPG SA – jest wyznaczenie geometrii obiektu i porównanie jej z projektem. Łącznie zeskanowano 1000 m tuneli.


Pomiar punktu osnowy precyzyjnej


Chmura punktów pomierzona z jednego stanowiska

Źródło: WPG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jacy studenci? Czy wy wiecie jakie są wymogi BHP przy pracy w tunelu metra? Studentów nikt tam nie wpuści.

zysk jest I firma zyskała i studenci zyskali

ciekawe ile studentów musiało przy tym pracować

Tunel czekoladowy a w nim mały pracownik który dba o ta by do ścianek nic nie przywarło.

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt